Damian Żurek brązowym medalistą mistrzostw świata! Świetny występ Polaka

Damian Żurek zdobył brązowy medal w rywalizacji na 500 m podczas MŚ w Calgary

Damian Żurek zdobył brązowy medal na 500 metrów na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Wygrał w niesamowitym stylu Amerykanin Jordan Stolz.

Polak przyjechał do mety z czasem 34,11, co było jego rekordem życiowym. Do tego Żurek pobił również rekord Polski, który należał do Piotra Michalskiego od grudnia 2021 roku i wynosił 34,18. Został ustanowiony na tym samym torze.

Po swoim występie Żurek znalazł się na pierwszym miejscu i musiał czekać na rezultaty pozostałych zawodników. A było ich sześciu.

Po dwóch kolejnych parach stało się jasne, że Żurek na pewno będzie miał medal, bo żaden z przeciwników nie przebił naszego reprezentanta. W ostatnim biegu wziął udział jeden z faworytów Jordan Stolz. Amerykanin stanął na wysokości zadania i w kapitalnym stylu sięgnął po złoty medal. Na metę przyjechał z czasem 33.69, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Do tego Kanadyjczyk Laurent Dubreull, który jechał w nim w parze,  też wyprzedził Żurka.

Polak tym samym sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata.

W finale wzięło udział jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Piotr Michalski był 16, a Marek Kania - 18.