Słynna polska siatkarka ogłosiła zakończenie kariery! Teraz chce zostać prezesem

Siatkówka
Słynna polska siatkarka ogłosiła zakończenie kariery! Teraz chce zostać prezesem
fot. Cyfrasport
Paulina Maj-Erwardt ogłosiła zakończenie kariery.

Paulina Maj-Erwardt po sezonie zakończy karierę sportową. Jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek ostatnich lat, a obecnie libero ŁKS Commercecon Łódź, ogłosiła swą decyzję w magazynie #7strefa. Przyznała, że w najbliższej przyszłości planuje kandydować na prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Paulina Maj-Erwardt urodziła się 22 marca 1987 roku w Złotowie. W reprezentacji Polski występowała w latach 2006–19. Dwukrotnie zagrała w finałach mistrzostw świata (2006 i 2010), a jej największym sukcesem w kadrze był brązowy medal mistrzostw Europy 2009.

 

Zobacz także: Znakomity siatkarz kończy karierę reprezentacyjną! "Dziękuję za wszystkie emocje"

 

Przygodę z siatkówką rozpoczęła w Sparcie Złotów i SMS PZPS Sosnowiec. Później grała w drużynach BKS Bielsko-Biała, PTPS Piła, Atom Trefl Sopot, Muszynianka Muszyna, Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, a od 2021 roku jest siatkarką ŁKS Commercecon Łódź.

 

 

Pięciokrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski (2012 – z Atomem Treflem, 2016, 2020, 2021 – z Chemikiem i 2023 – z ŁKS Commercecon). Czterokrotnie sięgała po Puchar Polski, również cztery razy po Superpuchar. W 2013 roku w barwach Muszynianki zdobyła Puchar CEV.

 

– Mam wiele pomysłów na to, co robić, chyba nawet za dużo, ale w najbliższym czasie będę kandydować na prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej – powiedziała Paulina Maj-Erwardt w magazynie #7strefa.

 

– Mam swoją wizję. Jestem prezesem Sparty Złotów, czyli małego klubu, który działa w Wielkopolsce. Wiem, jakie są problemy i co można zmienić. Gdybym miała moc sprawczą, to myślę, że można byłoby dużo zrobić. Są ludzie w Wielkopolsce, dla których dobro siatkówki jest najważniejsze i mi w tym pomogą – dodała.

 

Cała wypowiedź Pauliny Maj-Erwardt w materiale wideo:

 

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie