Joanna Wołosz z Pucharem Włoch! Kolejny triumf siatkarskiego giganta

Joanna Wołosz po raz piąty w swej karierze wywalczyła Puchar Włoch z drużyną Imoco Volley.

Siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano wygrały z Allianz Vero Volley Milano 3:2 w finale Pucharu Włoch. W drużynie z Conegliano zagrała reprezentantka Polski Joanna Wołosz, która otrzymała nagrodę MVP. To szósty w historii i piąty z rzędu triumf tego klubu w Coppa Italia.

Prosecco Doc Imoco Conegliano dotarło do finału bez straty seta. Drużyna Joanny Wołosz w ćwierćfinale wyeliminowała Il Bisonte Firenze (3:0), a w półfinale Reale Mutua Fenera Chieri (3:0).

W finale rozegranym w Trieście zmierzyły się dwie czołowe obecnie drużyny Serie A1. W pierwszym secie przewagę miała drużyna Imoco Volley, a wygraną 25:21 przypieczętowała skutecznym atakiem Sarah Fahr. Druga odsłona dla drużyny z Mediolanu, która skutecznie rozegrała końcówkę (22:25). Trzecia partia znów toczyła się przy wyraźnej przewadze ekipy Wołosz (25:19), ale w czwartej inicjatywę miały siatkarki Vero Volley. Myriam Sylla skutecznym atakiem ustaliła wynik na 19:25.

To oznaczało, że triumfatora Coppa Italia 2024 wyłoni tie-break. Początek decydującej partii wyrównany, ale dwa skuteczne ataki Isabelle Haak dały ekipie z Conegliano przewagę przy zmianie stron (8:6). W końcówce siatkarki Imoco Volley obroniły przewagę, a w dwóch ostatnich akcjach błędy w ataku popełniła Paola Egonu (15:11).

Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny wywalczyła Isabelle Haak – 23, a dla ekipy z Mediolanu Paola Egonu – 35. Nagrodę MVP otrzymała Joanna Wołosz.

Drużyna Imoco Volley sięgnęła po Coppa Italia po raz szósty w historii, wcześniej triumfowała w latach 2017, 2020, 2021, 2022 i 2023. Wołosz wywalczyła piąte takie trofeum z klubem z Conegliano, po raz drugi została wybrana MVP Pucharu Włoch – Polka otrzymała taką nagrodę również w 2020 roku.

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Allianz Vero Volley Milano 3:2 (25:21, 22:25, 25:19, 19:25, 15:11)