Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski!

Koszykarze Legii Warszawa wywalczyli Puchar Polski, pokonując w finale turnieju w Sosnowcu Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16).

W pierwszej kwarcie prowadzenie się zmieniało. Było trochę niedokładności na parkiecie z obu stron, walki pod tablicami, nerwów. Ostatecznie po 10 minutach ostrowianie mieli dwupunktową zaliczkę (20:18), którą szybko powiększyli po wznowieniu gry, kończąc dwie akcje (24:18).

Legii pomogły w zatrzymaniu rywali dwie „trójki” Lorena Jacksona. Drużyna ze stolicy odrobiła straty, a potem prowadziła 40:36 po trafianiu Arica Holmana z dystansu. Końcówka należała do podopiecznych trenera Andrzeja Urbana. W połowie spotkania Stal prowadziła minimalnie 41:40.

Po zmianie stron legioniści sprawiali wrażenie spokojniejszych. W ekipie rywali rozemocjonowanych kolegów uspokajał w pewnym momencie Beliausas. Zimna krew warszawskich koszykarzy dała im 10-punktowe prowadzenie przed czwartą częścią (65:55). Drużyna z Warszawy nie pozwoliła przeciwnikom na zbyt wiele. 6,5 minuty przed końcem miała 18 punktów przewagi (77:59). Legioniści grali na dużym luzie, momentami bawili się na parkiecie, wygrali przekonująco kwartę i mecz.

MVP turnieju został gracz zwycięskiej drużyny Aric Holman.

Legia: Loren Jackson 24, Aric Holman 23, Christian Vital 17, Michał Kolenda 15, Marcel Ponitka 5,Josip Sobin 4, Raymond Cowels 4, Dariusz Wyka 2, Grzegorz Kulka 0.

Stal: Nemanja Durisic 24, Ojars Silins 13, David Brembly 11, Laurynas Beliauskas 10, Michał Chyliński 7, Rodney Chatman 3, Arunas Mikalauskas 2, Krzysztof Sulima 1, Wiktor Sewioł 0.

Legia Warszawa - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16)