Szokująca porażka Bayernu Monachium! Trzecia przegrana z rzędu

Kolejna porażka Bayernu Monachium!

Kolejna porażka Bayernu Monachium! Tym razem podopieczni Thomasa Tuchela sensacyjnie przegrali wyjazdowe spotkanie z VfL Bochum w Bundeslidze. Gospodarze triumfowali 3:2. Skrót meczu Bochum - Bayern w załączonym materiale wideo.

Po kwadransie nic nie wskazywało na niespodziankę. Faworyci prowadzili bowiem po trafieniu Jamala Musiali. Jeszcze przed przerwą... Bochum wyszedł na prowadzenie. Najpierw do remisu doprowadził Takuma Asano, a pod koniec pierwszej połowy drugie trafienie dla gospodarzy zanotował Keven Schlotterbeck.

Po przerwie Bayern dążył do wyrównania, ale trzeciego gola strzelili zawodnicy Bochum. W 78. minucie rzut karny na bramkę zamienił Kevin Stoger. Jakby tego było mało, z boiska wyleciał Dayot Upamecano.

Pod koniec straty zmniejszył Harry Kane, ale ostatecznie Bochum wygrało 3:2 i sensacyjnie ograło mistrzów Niemiec.

Dla Bayernu to trzecia porażka rzędu. Bawarczycy ostatnio przegrali z Lazio w Lidze Mistrzów (0:1), a wcześniej w hicie Bundesligi ekipę Kane'a i spółki rozbił Bayer Leverkusen (0:3). I właśnie to podopieczni Xabiego Alonso są liderami niemieckiej ekstraklasy, z ośmioma punktami przewagi nad Bayernem.

Skrót meczu Bochum - Bayern 3:2

VfL Bochum - Bayern Monachium 3:2 (2:1)
Bramki: Asano 38, Schlotterbeck 44, Stoger 78 (rzut karny) - Musiala 14, Kane 87