Kolejna porażka Magdy Linette. Pożegnała się z turniejem

Andrzej AdamiecTenis
Magda Linette z kolejną porażką

Magda Linette odpadła z rywalizacji deblowej podczas tegorocznego turnieju WTA w Dubaju. Polka w parze z Monicą Niculescu przegrała z duetem Hao-Ching Chan - Giuliana Olmos 6:1, 2:6, 4:10.

Po pierwszym secie wydawało się, że polsko-rumuński duet bez większych problemów przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Linette i Niculescu wygrały pierwszego seta, tracąc w tym czasie zaledwie jednego seta.

Mimo to w drugiej odsłonie meczu sytuacja na korcie zmieniła się diametralnie. Tym razem to Chan i Olmos kontrolowały przebieg spotkania. Tajwanka i Meksykanka wygrał tę część meczu 6:2. Przez to o wyniku starcia musiał zadecydować super tie-break, w którym bezsilne okazały się Linette i Niculescu (4:10). Tym samym pochodząca z Poznania zawodniczka odpadła z rywalizacji na kortach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Warto przypomnieć, że Linette brała udział także w grze singlowej podczas turnieju w Dubaju. 32-latka odpadła już w pierwszej rundzie, kiedy to lepsza od niej okazała się Nao Hibino 2:6, 6:3, 4:6.