Znana tenisistka z kolejnym urazem! Nie dokończyła meczu

Paula Badosa

Paula Badosa ma ostatnio ogromnego pecha. Od dłuższego czasu zmagała się z kontuzją, która uniemożliwiała jej grę. Hiszpańska tenisistka niedawno powróciła na kort, jednak w poniedziałek znów opuszczała go z bólem.

Paula Badosa zakończyła 2023 rok przedwcześnie. Hiszpanka, znana polskim kibicom z tego, że wyeliminowała Igę Świątek w drugiej rundzie igrzysk olimpijskich w Tokio, ostatni mecz zagrała na Wimbledonie. Przegrała wtedy z Martą Kostjuk w pierwszym secie, a później poddała spotkanie.

Diagnoza wykazała przeciążeniowe złamanie kręgosłupa u Badosy. Przez długi czas nie pojawiała się na korcie. Wróciła dopiero na turniej w Adelajdzie w styczniu, a później na Australian Open, w którym dotarła do trzeciej rundy.

Wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu, ale nieco ponad tydzień po zakończeniu rywalizacji w wielkim szlemie Hiszpance znów się coś stało. W Hua Hin skreczowała podczas pojedynku z Dianą Sznajder. Uraz nie okazał się jednak poważny, bo znana tenisistka pojawiła się na korcie w Dausze.

W poniedziałek Badosa rywalizowała z Lulu Sun w drugiej rundzie turnieju WTA w Dubaju. Pierwszego seta przegrała 4:6. Na drugiego już jednak nie wyszła. Po raz drugi w tym roku zdecydowała się na skrecz.

Badosa była w 2022 roku numerem "2" w światowym rankingu. Przez liczne urazy i kontuzje, utrudniające jej powrót do dyspozycji, obecnie jest 74.