Kontrowersje w meczu Ligi Mistrzów. Oba zespoły z szansami przed rewanżem

PSV Eindhoven zremisował z Borussią Dortmund 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 13 marca w Niemczech.

Nieco w cieniu starcia Interu z Atletico doszło do spotkania w Eindhoven, gdzie PSV zmierzyło się z Borussią Dortmund. Biorąc pod uwagę usposobienie obu zespołów fani spodziewali się wielu bramek oraz ofensywnej gry.

Do przerwy padła jedna. Strzelił ją Donyell Malen, czyli były piłkarz PSV. Aktualny zawodnik BVB nie celebrował tego trafienia, ale widać było, jak ważna była to dla niego chwila. Niemcy zyskali solidną zaliczkę przed kolejnymi minutami.

W drugiej połowie doszło do kontrowersji, gdyż piłkarze Borussi Dortmund nie mogli pogodzić się z decyzją Srđana Jovanovica, który podyktował rzut karny dla PSV za faul Matsa Hummelsa na Maliku Tillmanie. Do piłki podszedł Luuk de Jong i po chwili cieszył się z wyrównującego gola.

Mimo kolejnych szans więcej bramek już nie było. Rewanż odbędzie się 13 marca w Dortmundzie.

PSV - Borussia Dortmund 1:1 (0:1)

Bramka: de Jong 56 (rz.k.) - Malen 24.

PSV: Benitez - Teze, Schouten, Boscagli (90 Obispo) , Dest - Tilman, Veerman, Saibari (83 Mauro Junior) - Bakayoko, de Jong, Lozano (75 Pepi).

BVB: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Sabitzer, Can - Malen (82 Ozcan), Reus (62 Brandt), Sancho (68 Wolf) - Fullkrug (82 Moukoko).

Żółte kartki: Lozano - Maatsen, Schlotterbeck.

PSV - Borussia Dortmund 1:1. Skrót meczu