Udany początek turnieju w Dubaju dla Igi Świątek! Amerykanka pokonana

Udany początek turnieju w Dubaju dla Igi Świątek. Amerykanka pokonana

Iga Świątek w dobrym stylu rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA w Dubaju. W spotkaniu drugiej rundy (w pierwszej miała wolny los) liderka światowego rankingu pokonała w dwóch setach Amerykankę Sloane Stephens (6:4, 6:4). W 1/8 finału rywalką Polki będzie Elina Switolina. Skrót meczu Świątek - Stephens w załączonym materiale wideo.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando break pointów. Od stanu 1:1 obie zawodniczki po trzy razy przegrały swoje serwisy. Przy wyniku 4:4 podawała Świątek. Pierwsza rakieta świata wygrała gema, a w kolejnym przełamała rywalkę i zwyciężyła w secie 6:4.

W drugiej odsłonie rywalizacji zarówno Polka, jak i Amerykanka bardziej przyłożyły się do swoich serwisów. Długo nie było przełamania po żadnej ze stron. Przy stanie 3:2 dla Świątek tenisistki rozegrały bardzo wyrównanego gema, w którym długo walczyły o wygraną. Ostatecznie Stephens nie dała się przełamać i doprowadziła do remisu 3:3.

Później obie zawodniczki nadal wygrywały swoje gemy serwisowe. Polka wyszła na prowadzenie 5:4 i tylko jeden gem dzielił ją od zakończenia rywalizacji. Liderka rankingu WTA zachowała więcej zimnej krwi i wypracowała sobie dwie piłki meczowe. Świątek wykorzystała pierwszą, przełamała rywalkę i zakończyła seta wynikiem 6:4. Całe spotkanie wygrała 2:0.