Wielki powrót polskiej siatkarki! Zuzanna Górecka zagrała po długiej przerwie (WIDEO)

Robert MurawskiSiatkówka
Zuzanna Górecka wróciła do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały z Allianz Vero Volley Milano 1:3, ale kibice łódzkiego klubu mają po tym ćwierćfinale Ligi Mistrzów powód do radości. Do gry po wielu miesiącach przerwy wróciła przyjmująca Zuzanna Górecka.

Zuzanna Górecka doznała poważnej kontuzji w piątym secie meczu Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (2:3) w maju 2023 roku. Było to drugie spotkanie wielkiego finału Tauron Ligi. Siatkarka opuściła boisko na noszach, a kilka dni później klub oficjalnie przekazał, że doznała ona uszkodzenia łąkotki i więzadła krzyżowego przedniego.

Taki werdykt lekarzy oznaczał wielomiesięczną przerwę w grze. Po zabiegu rekonstrukcji więzadła oraz naprawy uszkodzonej łąkotki, Górecką czekała rehabilitacja i walka o powrót do zdrowia.

Przed spotkaniem z Allianz Vero Volley Milano, łódzki klub poinformował, że Górecka pierwszy raz po długiej przerwie znalazła się w składzie meczowym. Siatkarka po raz pierwszy weszła na boisko przy stanie 13:17 w premierowej partii. W każdym z setów wchodziła na przyjęcie, raz pojawiła się również w polu serwisowym.