Lech Poznań zwolnił trenera!

Piłka nożna
Lech Poznań zwolnił trenera!
fot. PAP
Stadion Lecha Poznań

Artur Węska nie będzie trenerem Lecha Poznań II w nadchodzącym sezonie. Runda wiosenna jest jego ostatnią w niebiesko-białych barwach. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi 34-latka.

Węska pełnił funkcję szkoleniowca drugiej drużyny Lecha od 2020 roku. Włodarze klubu byli z niego zadowoleni, ale zgodnie z nim uznali, że to odpowiedni czas na pożegnanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Donosiciel w szeregach Barcelony! Są podejrzani

 

- Doceniamy wkład Artura w proces podnoszenia umiejętności przez naszą młodzież oraz fakt, że równolegle rozwijał się on harmonijnie w naszych strukturach. W okresie pracy w akademii dowiódł, że jest nie tylko dobrym specjalistą do spraw szkoleniowych, ale także człowiekiem. Jako akademia możemy czuć satysfakcję z tego, że znacząco przyczyniliśmy się do jego rozwoju i dzięki nam konsekwentnie budował on swoją markę jako trener - powiedział dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.


Węska znacząco przyczynił się do rozwoju akademii Lecha. Za jego kadencji debiut w "pierwszym garniturze" klubu zaliczyli tacy młodzi zawodnicy jak Jakub Antczak, Maksymilian Pingot, Filip Wilak czy Maksymilian Dziuba. 

 

Na razie nie wiadomo, kto będzie selekcjonerem drugiej drużyny Lecha w przyszłym sezonie. Do końca rundy wiosennej szkoleniowcem pozostanie Węska. Do tej pory poprowadził on zespół w 111 oficjalnych meczach. 

 

- Zawsze będę Lechowi wiele zawdzięczał, a pracując dla niego przez ostatnie trzy lata czułem radość i dumę. Klub obdarzył mnie wielkim zaufaniem, powierzając mi tak istotną dla jego funkcjonowania rolę, a ja do moich ostatnich dni w nim będę robił wszystko co w mojej mocy, by zrealizować wszystkie postawione przede mną oraz drużyną cele - skomentował Węska. 

 

Lech Poznań II występuje w II lidze. W tegorocznych rozgrywkach zajmuje 12. miejsce.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie