LM siatkarzy: Wyniki i skróty meczów ćwierćfinałowych

Robert MurawskiSiatkówka
Halkbank Ankara przegrał z Cucine Lube Civitanova.

Trwają ćwierćfinały Ligi Mistrzów siatkarzy. Wśród ośmiu klubów, które pozostały w grze o najbardziej prestiżowe trofeum na Starym Kontynencie, jest jedna polska drużyna – Jastrzębski Węgiel. Sprawdź wyniki i zobacz skróty pierwszych meczów ćwierćfinałowych siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W fazie grupowej CEV Champions League 2024 rywalizowało 20 drużyn. Zwycięzcy pięciu grup awansowali bezpośrednio do ćwierćfinałów. Grono uczestników tej fazy rozgrywek uzupełniły trzy drużyny, które wygrały rywalizację barażową.

Halkbank Ankara w barażu o ćwierćfinał wyeliminował Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym meczu 1/4 finału na własnym terenie zdołali urwać Cucine Lube Civitanova zaledwie jednego seta. Nimir Abdel-Aziz zdobył 27 punktów, Earvin N’Gapeth dołożył 12, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowaną ekipę z Italii. Ciekawostką była rywalizacja braci – po przeciwnych stronach siatki stanęli Mirza Lagumdzija (Halkbank) i Adis Lagumdzija (Lube).

Siatkarze Itas Trentino bez większych kłopotów wygrali starcie z Berlin Recycling Volleys rozegrane w Max-Schmeling-Halle. Gospodarze w żadnym z trzech setów nie zdołali dobrnąć do bariery dwudziestu zdobytych punktów. Słabiej prezentowali się w ataku, gorzej punktowali zagrywką (1–8) i blokiem (1–9). W ekipie gości skutecznie w ofensywie zaprezentowali się Daniele Lavia – 21 punktów i Alessandro Michieletto – 19.

W meczu Gas Sales Daiko Piacenza – Jastrzębski Węgiel gra obu ekip falowała. Pierwszego seta wygrali jastrzębianie. Mieli oni również piłkę setową w drugiej partii, zakończonej rywalizacją na przewagi i wygraną ekipy z Italii 30:28. Trzeci set przyniósł zdecydowane zwycięstwo Piacenzy (25:16), ale goście wyrównali stan meczu i doprowadzili do tie-breaka (22:25). W nim lepsi byli jednak gospodarze (15:11), którzy na rewanżowe starcie do Jastrzębia-Zdroju przyjadą z minimalną zaliczką. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Ricardo Lucarelli, który zdobył dla zwycięzców 24 punkty.

Guaguas Las Palmas pewnie wygrał pierwszą partię w meczu z Ziraat Bank Ankara. W kolejnych lepsza była jednak ekipa z Turcji, która wywiozła z Wysp Kanaryjskich komplet punktów i jest w znakomitej sytuacji przed rewanżem.

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów siatkarzy – wyniki i skróty meczów:

2024-02-21: Halkbank Ankara – Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 21:25, 27:25, 22:25)
2024-02-21: Berlin Recycling Volleys – Itas Trentino 0:3 (18:25, 17:25, 17:25)
2024-02-21: Gas Sales Daiko Piacenza – Jastrzębski Węgiel 3:2 (19:25, 30:28, 25:16, 22:25, 15:11)
2024-02-22: Guaguas Las Palmas – Ziraat Bank Ankara 1:3 (25:17, 23:25, 21:25, 23:25).