Jak zmieniał się Tomasz Fornal? (ZDJĘCIA)

Siatkówka

Tomasz Fornal to jeden z najlepszych polskich przyjmujących, a także jeden z najpopularniejszych siatkarzy PlusLigi w ostatnim czasie. Jak Tomasz Fornal zmieniał się na przestrzeni lat? Zobacz galerię zdjęć.

Tomasz Fornal urodził się w 1997 roku w Krakowie. Jest wychowankiem UKS 22 Kraków, grał też w Hutniku Dobry Wynik Kraków i SMS PZPS Spała. W PlusLidze zadebiutował w 2016 roku w barwach Cerrad Czarnych Radom. W 2019 trafił do ekipy Jastrzębskiego Węgla.

 

Zobacz także: Niespotykanie spokojny siatkarz. Jak zmieniał się Aleksander Śliwka?

 

Największe sukcesy klubowe to mistrzostwo (2021) i wicemistrzostwo Polski, a także dwa Superpuchary (2021, 2022). W PlusLidze występuje już siódmy sezon i rozegrał ponad 200 meczów.

 

Od 2018 roku występuje w pierwszej reprezentacji Polski siatkarzy. Zanim zaliczył debiut w seniorskiej kadrze, był jedną z wiodących postaci drużyny juniorskiej i młodzieżowej, która zdominowała rozgrywki w swych kategoriach wiekowych (złote medale ME i MŚ kadetów oraz ME i MŚ juniorów). W pierwszej reprezentacji Fornal też uzbierał już bogatą kolekcję krążków, ze srebrnym medalem MŚ 2022 na czele.

 

Jak Tomasz Fornal zmieniał się na przestrzeni lat? Zobacz galerię zdjęć:


RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie