Niespotykanie spokojny siatkarz. Jak zmieniał się Aleksander Śliwka?

Robert MurawskiSiatkówka

Aleksander Śliwka to jeden z najlepszych polskich siatkarzy. Jest kapitanem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ważnym zawodnikiem reprezentacji. Jak na przestrzeni lat swej siatkarskiej kariery zmieniał się Aleksander Śliwka? Zobacz w załączonej galerii zdjęć.

Aleksander Śliwka to niezwykle sympatyczny siatkarz, choć w kilku sytuacjach przytrafiały mu się nerwowe reakcje. Przed laty ucierpiała na tym ławka rezerwowych w Rzeszowie... W ostatnim meczu ligowym z Projektem również doszło do małego zgrzytu – Śliwka był na połowie rywali częściej, niż polscy piłkarze w meczu z Argentyną na mundialu w Katarze.

Zobacz także: Aleksander Śliwka wybuchł gniewem! Awantura i trzy kartki w jednej akcji siatkarskiego hitu

 

Trudno jednak nie lubić sportowców z charakterem, zwłaszcza gdy ten charakter podparty jest ogromnymi umiejętnościami. Wielu już przekonało się, że lepiej mieć Śliwkę po swojej stronie siatki.

 

Aleksander Śliwka grał w klubach: Spartakus Jawor, SMS PZPS Spała, Asseco Resovia (2014–16), AZS Politechnika Warszawska (2014–15), Indykpol AZS Olsztyn (2016–17), ponownie Asseco Resovia (2017–18), a od 2018 roku jest siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Z reprezentacją wywalczył złoto (2018) i srebro (2022) mistrzostw świata, dwa brązowe medale mistrzostw Europy, srebro i brąz VNL oraz srebro Pucharu Świata. Zagrał na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sukcesy klubowe to dwa tytuły mistrza Polski, trzy Puchary i dwa Superpuchary Polski. No i przede wszystkim dwa triumfy w Lidze Mistrzów w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Najcenniejsza nagroda indywidualna to MVP Super Finału Ligi Mistrzów 2021.

 

Jak Aleksander Śliwka zmieniał się w czasie swej kariery? Zobacz w załączonej galerii zdjęć:


Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie