Polskie drużyny grają w europejskich pucharach! Kiedy mecze? O której godzinie? Transmisja TV i stream online

Środa siatkówką stoi! Aż cztery polskie zespoły grają w europejskich pucharach. Czy wyjdą z nich zwycięsko? Kiedy mecze? O której godzinie? Gdzie oglądać? Kto wygra? Transmisje wszystkich spotkań na sportowych kanałach Polsatu i na Polsat Box Go.

Na sam początek dwa spotkania naraz. Równo o 17:30 swoje starcia rozpoczną siatkarze Projektu Warszawa oraz zawodniczki Grot Budowlanych Łódź. Oba na własnych boiskach.

Na Torwarze odbędzie się pierwszy mecz finałowy Pucharu Challenge. Projekt Warszawa zmierzy się z Vero Volley Monza. Siatkarze Piotra Grabana są w świetnej formie, a w ostatniej "próbie" przed tym pojedynkiem, czyli w 22. kolejce PlusLigi, bez straty seta wygrali z Treflem Gdańsk. Monza nie będzie jednak łatwym przeciwnikiem. To szósta obecnie drużyna SuperLegi, a jej gwiazdą jest Ran Takahashi.

W Łodzi wszystkie oczy będą zwrócone na Sport Arenę. Tam Grot Budowlani Łódź podejmą NUC Volleyball w pierwszym starciu półfinałowym Pucharu CEV. Szwajcarski zespół jest liderem rozgrywek w swoim kraju z dużą przewagą nad innymi. "Budowlane" będą jednak faworytkami. Ostatni trudny mecz, w którym po bardzo wyczerpującej walce wygrały z MOYA Radomka Radom, na pewno zbudował je pod kątem mentalnym.

W Pucharze CEV jest jeszcze jeden polski zespół. O 18:00 na Podpromiu w pierwszej z dwóch walk o finał Asseco Resovia Rzeszów zagra z Fenerbahce. W ćwierćfinale rzeszowianie po złotym secie wyeliminowali Aluron CMC Wartę Zawiercie. Czy słynne Fenerbahce, które jest wiceliderem ligi tureckiej, stanie na ich drodze do zwycięstwa?

Na deser wisienka na torcie - ćwierćfinałowe starcie Jastrzębskiego Węgla i Gas Sales Piacenzy. Jastrzębianie udali się w podróż, by poskromić włoskiego giganta. Trudno wskazać faworyta tego meczu, bowiem oba zespołu spisywali się dotychczas świetnie. Przegrały tylko po jednym meczu. W rozgrywkach SuperLegi Piacenza zajmuje czwartą pozycję, z kolei Jastrzębianie są liderami PlusLigi.

Plan transmisji meczów (środa, 21.02):

Projekt Warszawa - Vero Volley Monza, godz. 17:15, transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go

Grot Budowlani Łódź - NUC Volleyball, godz. 17:15, transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go

Asseco Resovia Rzeszów - Fenerbahce, godz. 17:45, transmisja w Polsacie Sport News i na Polsat Box Go

Gas Sales Piacenza - Jastrzębski Węgiel, godz. 20:15, transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go