Tenisowy rekordzista skończył karierę!

Tenis
Tenisowy rekordzista skończył karierę!
fot. PAP
Dominic Thiem i Ivo Karlovic

Wielu najbardziej legendarnych tenisistów skończyło lub zbliża się do zakończenia kariery. Jednym z zawodników, który zapisał się w historii dyscypliny, jest Ivo Karlovic, który w środę ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Ivo Karlovic zapisał się w sercach tenisowych kibiców nie tyle zwycięstwami, co swoim serwisem. Mierzący 211 cm tenisista potrafił rozgromić swoich rywali, nie dając im nawet szans na return. Dziennikarze pieszczotliwie nazywali go "Bombardierem" lub "As maszyną". W 2016 roku podczas meczu US Open z Yenem-Hsunem Lu posłał ich aż 61.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja w Dubaju! To z nią może zmierzyć się Polka

 

Z kolei w 2015 roku w Halle ustanowił rekord świata w liczbie asów (45) w meczu rozegranym do dwóch setów. Zajmuje też drugie miejsce w rankingu tenisistów z największą ilością asów. Zaserwował ich aż 13762. W tym niezwykłym rankingu wyprzedza go jedynie inny legendarny tenisista - John Isner. Amerykanin również skończył już karierę - w sierpniu 2023 roku.

 

Mimo że ostatnie spotkanie Karlovic rozegrał w październiku 2021 roku, koniec kariery ogłosił prawie 2,5 roku później. Wcześniej mówił, że potrzebuje przerwy, choć już wtedy zanosiło się na pożegnanie z zawodowym sportem. Chorwat urodził się bowiem w 1979 roku, a mało który sportowiec jest w stanie tak długo eksploatować swój organizm. 

 

"Przykro mi, że muszę was rozczarować, ale chcę ostatecznie ogłosić przejście na emeryturę. (...) Wszystkim, którzy kibicowali mi przez te wszystkie lata, dziękuję za bycie częścią mojej podróży. Kocham was wszystkich i mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy" - napisał Karlovic w swoim oświadczeniu w mediach społecznościowych.

 

Odłożenie rakiety tenisowej nie oznacza jednak, że rekordzista pożegna się ze sportem. Z jego wypowiedzi wynika, że w przyszłości zajmie się szkoleniem innych.

 

"Pozostanę blisko tenisa i postaram się dzielić swoją wiedzą i wszystkimi niesamowitymi doświadczeniami z trasy z nowymi pokoleniami tenisistów. Podróż trwa" - zakończył.

 

 

 

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie