Zdobył mistrzostwo w trzech krajach. Ma wrócić do PlusLigi!

Siatkówka
Zdobył mistrzostwo w trzech krajach. Ma wrócić do PlusLigi!
fot. CEV
Mariusz Sordyl jako trener ukraińskiego Epicentru-Podolany Horodok

W przyszłym sezonie dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej Trefla Gdańsk - donosi Interia. Chorwata Igora Juricicia ma zastąpić Mariusz Sordyl. Dla polskiego szkoleniowca byłby to powrót do PlusLigi po blisko czternastoletniej przerwie.

Juricić pracuje z "gdańskimi lwami" od 2022 roku i uzyskuje z nimi dobre wyniki. W swoim pierwszym sezonie zajął w PlusLidze szóste miejsce. Po dwudziestu dwóch kolejkach obecnych rozgrywek Trefl również jest szósty i tylko katastrofa w końcówce fazy zasadniczej mogłaby mu odebrać miejsce w play-offach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany klub ogłosił nazwisko nowego trenera. To legenda siatkówki

 

Dziennikarz Interii Maciej Słomiński pisze jednak, że mimo pozytywnych recenzji pracy 49-letniego Chorwata, władze klubu z Trójmiasta uznały, że drużynie przyda się nowy impuls. Po zakończeniu sezonu 2023/2024 ma go zastąpić Mariusz Sordyl.

 

Jeśli te informacje się potwierdzą, dla byłego reprezentanta Polski (145 meczów w latach 1989-1995) będzie to powrót do PlusLigi po aż czternastu latach przerwy. Ostatnim klubem Sordyla w rodzimej lidze był AZS Olsztyn, z którym 54-latek rozstał się w listopadzie 2010 roku.

 

Potem pracował zagranicą - w rumuńskim Remacie Zalau (2011-2013), katarskim Al Ahli (2013-2017), tureckich klubach Jeopark Kula Voleybol i Fenerbahce Stambuł (2018-2020), a także w Epicentrze-Podolany Horodok z Ukrainy (2021-2023). W Rumunii, Turcji i w Ukrainie sięgał po tytuły mistrzowskie, z Fenerbahce wygrał także Puchar Turcji.

 

Jako zawodnik Sordyl dwa razy zdobył mistrzostwo Polski (w 1991 i 1992 roku z AZS-em Olsztyn) i trzy razy Puchar Polski (1991, 1992 z AZS-em Olsztyn, 1995 z Legią Warszawa).

Grzegorz Wojnarowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie