Konfilkt w szatni Bayernu! Gwiazdy stanęły po stronie trenera

Piłka nożna
Konfilkt w szatni Bayernu! Gwiazdy stanęły po stronie trenera
Fot. PAP
Harry Kane i Thomas Mueller.

Bayern Monachium w ostatnim czasie prezentuje fatalną formę, co ma swoje odzwierciedlenie również w stosunkach panujących w szatni bawarskiego klubu. Jak informuje "Bild" zawodnicy zespołu podzielili się na dwa obozy - zwolenników Thomasa Tuchela oraz jego przeciwników. Kto znalazł się po obu stronach barykady?

Wszyscy wiedzą, że przyszłość Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium nie rysuje się w kolorowych barwach. Niemiecki szkoleniowiec na pewno opuści zespół wraz z końcem sezonu, ale jego postać wciąż dzieli szatnię bawarskiego klubu.


Porażki z Leverkusen, Lazio oraz Bochum nie pozostawiły wielu złudzeń wobec formy zespołu, a duży wpływ na taki stan rzeczy mają mieć podziały w szatni Bayernu. Jak donosi niemiecki "Bild" drużyna z Allianz Areny w pewnej części... wspiera swojego szkoleniowca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje wybitny trener piłkarski. Stworzył potęgę


W obozie popierającym decyzje Tuchela znaleźli się przede wszystkim zawodnicy, którym dał szansę zaistnieć w stolicy Bawarii. W takiej sytuacji jest m.in. Harry Kane, który po świetnym starcie w barwach Bayernu za kadencji Tuchela zatrzymał się i obecnie rzadko odnajduje drogę do bramki rywali.


Po stronie Tuchela jest również Manuel Neuer wspierany przez szkoleniowca w okresie kontuzji. W tym gronie są ponadto Eric Dier, Leroy Sane, Jamal Musiala i Raphael Guerrero.


Licznie prezentuje się również obóz "Anty-Tuchel", w którym jest m.in. legenda klubu - Thomas Mueller. O ile publicznie wykazywał on wsparcie dla trenera, tak za zamkniętymi drzwiami sytuacja miała prezentować się zgoła odmiennie. Doświadczony zawodnik nie pasuje do koncepcji Tuchela i coraz rzadziej pojawiał się na boisku.


Przeciwnikiem niemieckiego trenera jest również Joshua Kimmich. Gwiazda reprezentacji znad Łaby i Renu ma żal do Tuchela przede wszystkim o próby sprowadzenia zawodnika na jego pozycję, a także brak występów w kadrze. Ponadto miał wdać się niedawno w ogromną awanturę z asystentem trenera - Zsoltem Loewem.


W tym samym obozie znajdują się także Serge Gnabry, Leon Goretzka, Matthijs De Ligt i Mathys Tel.


Tuchel pierwszy raz zasiadł na ławce Bayernu w marcu 2023 roku. Od tego czasu prowadził piłkarzy "Die Roten" w 44 spotkaniach, z czego aż 28 zakończyło się zwycięstwami, natomiast 11 - porażkami. 50-latek z bawarskim zespołem sięgnął po mistrzostwo Niemiec w sezonie 2022/2023. Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku trenera. Wśród faworytów znajduje się natomiast Xabi Alonso.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie