Sił starczyło tylko na połowę. Porażka polskiego klubu w Lidze Mistrzów

Piłka ręczna
Szymon Sićko dwoił się i troił, ale nie był w stanie odwrócić losów meczu z PSG

Tylko na pierwszą połowę starczyło sił zawodnikom Industrii Kielce w wyjazdowym starciu 12. kolejki Ligi Mistrzów z PSG. Wicelider Orlen Superligi przegrał w Paryżu 26:35 (14:15) i ma już bardzo małe szanse na bezpośredni awans do ćwierćfinału Champions League.

Kielczanie, mimo gigantycznych problemów kadrowych (do czwartkowego starcia podchodzili bez czołowych obrońców i żadnego obrotowego), rozpoczęli czwartkowe spotkanie znakomicie i - głównie za sprawą kapitalnej gry Szymona Sićko (rzucił pierwsze trzy z czterech bramek dla polskiej ekipy, a w całym meczu trafiał siedmiokrotnie) - błyskawicznie wyszli na trzybramkowe prowadzenie (3:0, potem 4:1). Niestety, były to tylko miłe złego początki, gdyż Francuzi równie szybko się przebudzili i odskoczyli Industrii na cztery gole (12:8, potem 14:10 i 15:11). Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak do podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa, którzy zbliżyli się do gospodarzy na jedno trafienie, kończąc tę część spotkania wynikiem 14:15 na korzyść PSG.

W drugiej połowie dwudziestokrotny mistrz Polski tylko dwa razy - przy stanie 18:19 i 20:21 na korzyść paryżan - zbliżył się do rywali na jedną bramkę. Od tej chwili gospodarze zaczęli prawdziwy koncert gry, a klasą sam dla siebie był bramkarz Andreas Palicka, który w całym spotkaniu zatrzymał aż 19 rzutów, broniąc ze znakomitą skutecznością ponad 42 proc., a ponadto... sam trafił do siatki kielczan rzutem przez całe boisko! Poza szwedzkim golkiperem na wyróżnienie zasłużyli również Kent Tonnesen, Kamil Syprzak i Elohim Prandi, którzy zdobyli po 6 goli. Ostatecznie PSG wygrało u siebie z Industrią Kielce 35:26, znacznie zmniejszając szanse podopiecznych Dujszebajewa na bezpośredni awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów.