Sensacja na kortach w Dubaju! Iga Świątek poznała półfinałową rywalkę

Karol PłatekTenis
Anna Kalinska zmierzy się z Igą Świątek po raz pierwszy w historii

Anna Kalinska będzie rywalką Igi Świątek w walce o finał turnieju w Dubaju. Rosjanka po wymagającym, trwającym ponad 2 godziny meczu, sensacyjnie pokonała w trzech setach Coco Gauff 2:6, 6:4, 6:2.

W pierwszym secie Coco Gauff zdominowała Annę Kalinską, trzykrotnie przełamując serwis Rosjanki. Amerykanka wygrała partię 6:2 i wiele wskazywało na to, że 3. tenisistka świata w błyskawiczny sposób zamelduje się w półfinale turnieju w Dubaju. Nic bardziej mylnego...

W drugiej partii Kalinska przypomniała sobie styl, w jakim pokonała w poprzednim rundzie Jelenę Ostapenko. Rosjanka rozpoczęła seta od przełamania i mimo że po chwili Gauff odpowiedziała tym samym, to 25-latka dalej utrzymywała wysoką skuteczność uderzeń. Amerykanka próbowała unikać długich wymian, ale piłki po próbach kończących uderzeń lądowały na siatce lub na aucie. Po nieco ponad pół godzinie gry w drugim secie Rosjanka prowadziła 5:2. Ostatecznie wygrała drugą partię do 4.

O losach meczu zadecydował więc trzeci set. W nim Rosjanka ponownie nacisnęła na Gauff. Dwukrotnie przełamała serwis wyraźnie podłamanej Amerykanki i mimo, że musiała bronić brek pointów, to w kluczowym momencie zachowała zimną krew i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa w meczu. W półfinale Rosjankę czeka największe wyzwanie, czyli pojedynek z Igą Świątek. Obie zawodniczki zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w historii.

Coco Gauff - Anna Kalinska - 6:2, 4:6, 2:6