Kuriozum w Lidze Mistrzów. Zapomnieli o siatkarzu i zagrali w piątkę!

Siatkówka
Kuriozum w Lidze Mistrzów. Zapomnieli o siatkarzu i zagrali w piątkę!
Fot. PAP
Kuriozum w Lidze Mistrzów. Zapomnieli o siatkarzu i zagrali w piątkę!

Niezwykła sytuacja miała miejsce podczas meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie mierzyły się zespoły Guaguas Las Palmas i Ziraat Bankasi Ankara. Podczas jednej z akcji w tureckiej drużynie zabrakło na boisku jednego zawodnika. Co ciekawe - ekipa z Ankary zdobyła w tej wymianie punkt!

Niecodzienne obrazki oglądaliśmy podczas czwartkowego meczu Ligi Mistrzów siatkarzy, gdzie w jednym z zaplanowanych spotkań mierzyła się hiszpańska ekipa Guaguas Las Palmas oraz turecki Ziraat Bankasi Ankara. Spotkanie wynikiem 3:1 wygrał zespół ze stolicy wschodniego kraju, ale nie to przykuło uwagę międzynarodowej publiczności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były gwiazdor PlusLigi na celowniku giganta. "Chcę wrócić, aby wygrać mistrzostwo"


Fatalną gafę popełnili przede wszystkim sędziowie spotkania oraz sam zespół z Ankary, który nie zauważył nieobecności na boisku jednego ze swoich... zawodników. Wszystko miało miejsce przy wyniku 23:23 drugiego seta, więc w dość newralgicznym momencie całego spotkania.


O ile w drugiej linii Ziraatu brakowało jednego zawodnika, tak bardzo czujna była za to pierwsza linia tureckiego klubu. W tej samej akcji, gdy na boisku było tylko pięciu zawodników, Ziraat popisał się efektownym blokiem na rywalu i zakończył wymianę bez uszczerbku punktowego.


Ferowanie wyroków w tej sprawie należy pozostawić odpowiednim organom Europejskiej Konfederacji Siatkówki, która sprawuje władzę i ocenia pracę sędziów obserwatorów, jednak w przestrzeni medialnej suchej nitki na arbitrach nie pozostawili internauci i kibice. Całą akcję można obejrzeć poniżej.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie