Leon zaskoczył zdecydowaną deklaracją. Chodzi o grę w PlusLidze

Siatkówka
Leon zaskoczył zdecydowaną deklaracją. Chodzi o grę w PlusLidze
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Wilfredo Leon? To pytanie od tygodni zadają sobie siatkarscy kibice. 30-latek poinformował bowiem, że po zakończeniu bieżących rozgrywek opuści Perugię, jednocześnie dodając, że wciąż nie podpisał umowy z nowym klubem. W mediach trwają spekulacje, dokąd ostatecznie trafi Leon, a jednym z potencjalnych kierunków ma być PlusLiga. Teraz sam zainteresowany zabrał głos.

Wilfredo Leon to jeden z najlepszych siatkarzy świata. W latach 2007-2012 reprezentował Kubę, z której pochodzi. Następnie otrzymał jednak polski paszport i od 2019 roku broni biało-czerwonych barw. Co jednak ciekawe, nigdy nie występował w polskiej lidze. Ma w CV kluby z Kuby, Rosji, Kataru i Włoch. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener wskazał przyszłą gwiazdę PlusLigi. "Byłby jednym z najlepszych"

 

Od 2018 roku Leon jest zawodnikiem Perugii, jednej z najsilniejszych ekip w Italii i Europie. Kilka tygodni temu reprezentant Polski poinformował jednak, że wraz z końcem sezonu odejdzie z klubu i poszuka nowych wyzwań. To uruchomiło lawinę spekulacji i domysłów. 

 

Wielu kibiców i dziennikarzy łączyło Leona z przenosinami do PlusLigi. Teraz sam zainteresowany postanowił odnieść się do sprawy. W wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu Onet" mówił tak:

 

- Myślę, że szansa na to, abym w kolejnym sezonie zagrał w PlusLidze, jest większa niż kiedykolwiek. Na razie są prowadzone rozmowy i zobaczymy, co będzie dalej - powiedział. 

 

Dodał też, że podczas wyboru nowego klubu istotne są trzy warunki. 

 

- Najważniejsze to komfort dla rodziny, po drugie musi to być zespół, który będzie walczył o złoto na każdej imprezie. Po trzecie, musi to być drużyna, w której będę grał - wyjaśnił. 

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie