Trzykrotny mistrz świata podda się operacji serca. Dzięki temu wróci do sportu

Inne
Trzykrotny mistrz świata podda się operacji serca. Dzięki temu wróci do sportu
fot. PAP
Trzykrotny mistrz świata podda się operacji serca. Dzięki temu wróci do sportu

Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym Słowak Peter Sagan podda się drobnej operacji serca, tzw. ablacji, z powodu arytmii. Podczas wyścigu MTB w Hiszpanii Sagan miał bardzo wysokie tętno, ponad 200 uderzeń na minutę i lekarze zalecili mu zabieg.

Po zakończeniu 15-letniej kariery szosowej i powrocie na trasy kolarstwa górskiego słowacki mistrz zaczął mieć problemy z arytmią. Po konsultacji z włoskimi ekspertami Sagan zdecydował się na zabieg podobny do tego, któremu trzy lata temu poddał się Czech Zdenek Stybar.

 

Zobacz także: Szokujące sceny! Kobieta próbowała rzucić się na trumnę z ciałem rekordzisty świata!

 

Jak pisze "Gazzetta dello Sport", 34-letni Sagan podczas wyścigu miał wielokrotnie tętno wyższe niż 200 uderzeń na minutę. Zgodnie z zaleceniem lekarzy przejdzie w Ankonie zabieg ablacji, po której wkrótce powinien powrócić do treningów. Celem siedmiokrotnego zwycięzcy klasyfikacji punktowej Tour de France jest walka o udział w rywalizacji MTB na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

 

Stybar przeszedł podobną operację serca trzy lata temu, także z powodu arytmii. Do wyścigów powrócił po dwóch miesiącach. Na początku lutego, podczas mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym w Taborze, zakończył karierę w wieku 38 lat. 

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie