Znamy pierwszą finalistkę turnieju WTA w Dubaju!

Jasmine Paolini w trakcie Australian Open

Jasmin Paolini pierwszą finalistką turnieju WTA w Dubaju. W półfinale Włoszka pokonała w dwóch setach reprezentantkę Rumunii Soranę Cirsteę. W finale 28-latka zagra z Anną Kalinską.

Jasmine Paolinii może mówić o sporym szczęściu. Włoszka do półfinału awansowała bez gry, ponieważ z powodu kontuzji z turnieju w Dubaju wycofała się jej rywalka - Jelena Rybakina.

Rywalka Włoszki w półfinale Sorana Cirstea, w poprzednim pojedynku na korcie w Dubaju spędziła prawie trzy godziny. Ostatecznie Rumunka wygrała szalony mecz z Marketą Vondrousovą, ale trudno w jej wypadku mówić o jakiekolwiek regeneracji. Z kolei Paolinii w czwartek odpoczywała od rywalizacji.

Już pierwszy set pokazał wyraźną różnicę kondycyjną pomiędzy obiema zawodniczkami. Paolini wyglądała na świeższą i w czwartym gemie pierwszego seta przełamała serwis rywalki. Włoszka przyjęła prostą taktykę. Swoją grę opierała na wiązaniu rywalki w długich wymianach. Forhendem granym do linii bocznych "ganiała" Rumunkę i zmuszała ją do wysiłku.

Cirstea straciła serwis w najgorszym możliwym momencie. W ósmym gemie Włoszka nacisnęła na Rumunkę i mimo że rywalka obroniła dwa break pointy, to przy trzeciej próbie skapitulowała. Paolinii wygrała seta do dwóch.

W drugiej partii 28-latka kontynuowała strategię z pierwszej odsłony. W czwartym gemie ponownie przełamała Cirsteę, ale Rumunka odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Obie zawodniczki z każdą kolejną piłką coraz mniej pewnie czuły się w polu serwisowym. Rozpoczął się festiwal przełamań. Raz przewagę zyskiwała Włoszka, a raz Rumunka.

W 11. gemie Cirstea wygrała gema serwisowego rywalki i serwowała po zwycięstwo w drugim secie. Przy własnym podaniu Rumunka nie wykorzystała pięciu piłek setowych i straciła prowadzenie. O losach meczu zadecydował tie-break, wygrany przez Paolini 8:6.