Rywalka Świątek sieje postrach wśród najlepszych. Zdumiewająca statystyka!

Iga Świątek
Rywalka Świątek sieje postrach wśród najlepszych. Zdumiewająca statystyka!
Fot. PAP
Anna Kalinskaya (z prawej).

Anna Kalinskaja będzie rywalką Igi Świątek w półfinałowym meczu turnieju WTA w Dubaju. Rosyjska tenisistka notuje wyśmienitą passę - tylko w 2024 roku pokonała już trzy zawodniczki z pierwszej dziesiątki. Kim jest Anna Kalinskaja - rywalka Igi Świątek? Czy zagrozi polskiej tenisistce w drodze do finału?

To będzie niesamowite starcie! Tak można zapowiedzieć nadchodzący mecz półfinału turnieju WTA w Dubaju. Już w piątek na kort wyjdą Anna Kalinskaja i Iga Świątek. O ile polskiej tenisistki nie trzeba nikomu przedstawiać, tak jej rosyjska rywalka stała się niedawno sensacją 2024 roku eliminując z gry czołowe zawodniczki na świecie.

Kim jest Anna Kalinskaja? Z kim zagra Iga Świątek?

Jak wyliczył portal OptaAce na Twitterze, Kalinskaja ma w 2024 roku już trzy wygrane z zawodniczkami pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W Adelaide uległa jej Barbora Krejcikova, a w Dubaju Jelena Ostapenko i Coco Gauff. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby sama była zawodniczką z topu i prezentowała przez cały czas równą, wysoką formę. Tymczasem trzy zwycięstwa z czołówką to taki sam wynik jaki osiągnęła na przestrzeni całej... kariery. Obecnie Rosjanka plasuje się na 40. miejscu w rankingu WTA.

 

ZOBACZ TAKŻE: Finał wymusił zmiany. Ważna uroczystość u polskiego siatkarza przesunięta


Kalinskaja w Dubaju ma na swoim koncie zwycięstwa również z Cristiną Bucsą i Storm Hunter. Ponadto w pierwszych rundach Rosjance uległa m.in. Kamilla Rachimowa. Tym razem przed zawodniczką ze wschodu o wiele większe wyzwanie jakim jest starcie z liderką rankingu. Obie zawodniczki zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w historii.

 


Świątek na swojej drodze do półfinału pokonała takie zawodniczki jak: Sloane Stephens, Elina Svitolina czy Qinwen Zheng. Polka podczas tegorocznej edycji imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie przegrała jeszcze ani jednego seta.


Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji turnieju w Dubaju Świątek dotarła do finału imprezy. Wtedy lepsza od niej okazała się Krejcikova, która pokonała Polkę w dwóch setach.

Kiedy mecz Świątek w półfinale? Kiedy gra Świątek?

Iga Świątek zagra z Anną Kalinskają w drugim piątkowym półfinale. W pierwszym Jasmine Paolini zmierzy się z Soraną Cirsteą. To spotkanie rozpocznie się około godziny 14:00. To z kolei oznacza, że Polka na korcie powinna zameldować się mniej więcej o 16:00.

Piotr Iwańczyk/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie