Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Aluronu! Rozbili rywali zagrywką

Robert MurawskiSiatkówka
Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie wygrała w Lublinie.

W spotkaniu 23. kolejki PlusLigi Bogdanka LUK Lublin przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Starcie zapowiadało się interesująco, bo grały ze sobą drużyny z czołowej piątki w tabeli, które awansowały do półfinału Pucharu Polski. Jurajscy Rycerze wygrali jednak bardzo pewnie, mając wyraźną przewagę w zagrywce i w ofensywie.

Spotkanie obiecująco rozpoczęli gospodarze (9:6), ale bardzo szybko do głosu doszli siatkarze z Zawiercia. Sygnał do ataku dał asem serwisowym Karol Butryn (10:9), który był wiodącą postacią swej drużyny w tej partii. Goście odrobili straty (12:12), a w końcówce odskoczyli rywalom, gdy Butryn znów zdobył punkt zagrywką (18:22); atakujący zawiercian ustalił skutecznym atakiem wynik tej partii na 21:25. Siatkarze Aluronu byli skuteczniejsi w ofensywie, wykorzystywali też problemy rywali w przyjęciu.

Druga odsłona toczyła się przy minimalnej przewadze Jurajskich Rycerzy (7:9, 13:15), ale gospodarze starali się dotrzymywać kroku rywalom. W środkowej części seta zawiercianie odskoczyli przeciwnikom (14:18, 15:20 – po asie Bartosza Kwolka) i kontrolowali sytuację w końcówce. Seta zamknął atakiem blok-aut Trevor Clevenot (19:25).

Gospodarze energicznie rozpoczęli kolejnego seta, w dwóch akcjach zablokowali rywali, skończyli kilka ataków i prowadzili 6:2. Siatkarze Aluronu szybko wyrównali wynik, znów dobrze prezentując się w polu zagrywki – po asie Kwolka było 10:10. Lublinianie w środkowej części seta przygaśli, a przyjezdni odskoczyli na kilka punktów (13:16). Zawiercianie utrzymali przewagę w końcówce. Miłosz Zniszczoł wywalczył piłkę meczową (20:24), a Mateusz Bieniek zakończył mecz skutecznym atakiem ze środka (21:25).

Skrót meczu Bogdanka LUK - Aluron CMC Warta:

Najwięcej punktów: Tobias Brand (12) – Bogdanka LUK; Karol Butryn (19), Mateusz Bieniek (12), Trevor Clevenot (11) – Aluron CMC Warta. Większość statystyk korzystniejsza dla gości – atak (41%–56%), zagrywka (0–8!, 4 asy Bartosz Kwolek). MVP: Karol Butryn (16/27 = 59% skuteczności w ataku + 3 asy).

Bogdanka LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)

LUK: Tobias Brand, Jan Nowakowski, Damian Schulz, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Marcin Komenda – Thales Hoss (libero) oraz Mateusz Malinowski, Maksym Kędzierski, Maciej Krysiak, Damian Hudzik, Jakub Nowosielski. Trener: Massimo Botti.
Warta: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Luke Perry (libero) oraz Michał Kozłowski, Daniel Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki meczów 23. kolejki PlusLigi:

2024-02-24: Barkom Każany Lwów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 23:25)
2024-02-24: KGHM Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)
2024-02-24: Bogdanka LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)
2024-02-25: Asseco Resovia Rzeszów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-25: Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-26: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-26: Enea Czarni Radom – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-19: Projekt Warszawa – PGE GiEK Skra Bełchatów.