Nie żyje były kierowca Formuły 1. Zakrztusił się kawałkiem mięsa

Moto
Nie żyje były kierowca Formuły 1. Zakrztusił się kawałkiem mięsa
fot. PAP/Instagram/fittipaldi.w
Wilson Fittipaldi zmarł w wieku 80 lat.

Były kierowca Formuły 1 Wilson Fittipaldi zmarł w wieku 80 lat. W szpitalu przebywał od świąt Bożego Narodzenia po tym, jak zakrztusił się kawałkiem mięsa.

Według informacji podanych przez "The Sun" Fittipaldi - brat byłego mistrza świata Emersona - zakrztusił się kawałkiem mięsa podczas obiadu. Bliscy nie byli w stanie udrożnić jego dróg oddechowych, co doprowadziło do zatrzymania akcji serca. Były kierowca F1 został przewieziony do szpitala i przebywał tam blisko dwa miesiące. Jego stan był bardzo zły. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje włoski siatkarz. Występował w Modenie

 

W piątek Wilson Fittipaldi zmarł. Wiceprezeska FIA ds. sportów motorowych na Amerykę Południową, Fabiana Ecclestone, wydała oświadczenie. 

 

"Z głębokim smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci Wilsona Fittipaldiego Jr. Jego odejście pozostawia nieodwracalną pustkę na scenie motoryzacyjnej i w życiu tych, którzy mieli zaszczyt go znać. Jego poświęcenie i wysiłki miały fundamentalne znaczenie dla konsolidacji kraju jako ważnego gracza na międzynarodowej scenie wyścigowej. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i wielbicielom Wilsona Fittipaldiego Jr. Niech znajdą pocieszenie we wspomnieniach o jego błyskotliwej karierze i spuściźnie, jaką pozostawił dla sportu, który tak bardzo kochał. Niech spoczywa w pokoju" - napisała Ecclestone.

 

Fittipaldi w 2020 roku po nieszczęśliwym upadku we własnym domu doznał wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany i wyzdrowiał. Mimo wieku był aktywny w świecie sportów motorowych, a także w mediach społecznościowych. W trakcie swojej kariery w Formule 1 w latach 1972-1975 wystartował w 35 wyścigach. Wraz z bratem Emersonem założył w 1974 pierwszy i jedyny brazylijski zespół F1 - Fittipaldi-Copersucar.

Karolina Zielonka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie