WTA w Dubaju: Jasmine Paolini - Anna Kalinska. Relacja live i wynik na żywo

Karol PłatekTenis

Takiego składu finału WTA w Dubaju nie spodziewał się chyba żaden fan tenisa. W turnieju w którym udział wzięły Iga Świątek, Aryna Sabalenka, Jelena Ostapenko, Coco Gauff czy Jelena Rybakina, o tytuł zagrają Jasmine Paolinii i Anna Kalinska. Relacja live i wynik na żywo z meczu Jasmine Paolini - Anna Kalinska na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 16:00.

Biorąc pod uwagę, jak mocne nazwiska zgłosiły się do udziału w turnieju WTA 1000 w Dubaju, skład finału może być szokujący. O tytuł zagrają dwie zawodniczki spoza pierwszej dwudziestki rankingu WTA. Włoszka o polskich korzeniach Jasmine Paolini zmierzy się z pogromczynią Igi Świątek Anną Kalinską.

Włoszka w Dubaju może mówić o sporym szczęściu. Najpierw z powodu kontuzji odpadła jej ćwierćfinałowa rywalka - Jelena Rybakina. Chwilę później prawie trzygodzinny bój stoczyła Sorana Cirstea, z którą Paolini rywalizowała o finał turnieju. Zmęczona Rumunka nie była w stanie nawiązać rywalizacji z 26. tenisistką rankingu i przegrała w dwóch setach.

Zdecydowanie trudniejszą drogą do finału dubajskiego tysięcznika miała Anna Kalinska. Rosjanka poradziła sobie w ćwierćfinale z Coco Gauff, a w półfinale w znakomitym stylu ograła Igę Świątek. Polka nie była w stanie znaleźć sposobu na serwis rywalki. Kalinska w starciu z liderką rankingu nie straciła seta.

Z tego względu faworytką finału będzie Rosjanka, która nie tak dawno w 1/8 finału Australian Open pokonała Paolini. Czy Włoszka zrewanżuje się rywalce?

Relacja live i wynik na żywo z meczu Jasmine Paolini - Anna Kalinska na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 16:00.