Brązowy medal Polek w Gdańsku

Zimowe
Brązowy medal Polek w Gdańsku
fot. PAP
Indywidualnie najlepiej wypadła Anna Falkowska, która na 500 m zajęła 10. lokatę.

Polskie łyżwiarki wywalczyły brązowy medal w sztafecie na 3000 m mistrzostw świata juniorów w short tracku. Wygrały Węgierki, drugie były Włoszki. Indywidualnie najlepiej wypadła Anna Falkowska, która na 500 m zajęła 10. lokatę. W Gdańsku ścigało się blisko 160 zawodników z 39 krajów.

Przed decydującym wyścigiem sztafet wiadomo było, że Polki staną na podium - do rywalizacji, z powodu kontuzji jednej z zawodniczek, nie przystąpiły bowiem Koreanki. Biało-czerwone były ostatecznie trzecie.

 

Siedem okrążeń do mety upadła Falkowska i gospodynie mistrzostw straciły szansę na lepszą lokatę. W drużynie jechały ponadto Natalia Bielicka, Michalina Wawer i Kornelia Woźniak. Zwyciężyły Węgierki, drugie były Włoszki.

 

 

Nietypowa sytuacja miała miejsce w finale kobiet na 1000 m. Do mety dojechały tylko dwie z pięciu zawodniczek, Chinka Ye Wang i Koreanka Sumin Yu, ale brązowy medal zdobyła Holenderka Angel Daleman, która nie ukończyła biegu. Dwie łyżwiarki, Chinka Jianing Zhang i Koreanka Jaehee Chung, zostały bowiem zdyskwalifikowane.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie