Perugia górą w szlagierowym starciu! Leon zmienił Semeniuka

Perugia wygrała z Trentino w hicie Serie A1 Superlega Credem Banca. Jak zagrali Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon?

Siatkarze Sir Susa Vim Perugia wygrali z Itas Trentino 3:1 w szlagierowym spotkaniu włoskiej ligi siatkarzy. Prestiżowe starcie w przedostatniej kolejce nie miało znaczenia dla układu tabeli, bo już przed rozpoczęciem gry było wiadomo, że drużyna z Trydentu wygra fazę zasadniczą, a Perugia zajmie drugie miejsce. Kamil Semeniuk zaczął mecz w wyjściowym składzie, Wilfredo Leon wchodził na zmiany, a w czwartym secie zagrał od początku.

Końcówkę wyrównanego pierwszego seta rozstrzygnęły na korzyść Perugii skuteczne ataki Olega Płotnickiego (27:25). W drugiej odsłonie ekipa trenera Angelo Lorenzettiego wygrała pewnie 25:20, ale w trzeciej goście zdołali przedłużyć mecz (22:25). Czwarty set toczył się już pod dyktando ekipy z Perugii, która zgarnęła komplet punktów (25:17).

Kamil Semeniuk pojawił się w wyjściowym składzie i wywalczył dla Perugii siedem punktów (6/18 = 33% skuteczności w ataku + 1 blok; pozytywne przyjęcie 44%). Wilfredo Leon wchodził na zmiany, a w czwartej odsłonie zagrał od początku za Semeniuka; zdobył osiem punktów (6/9 = 67% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok; pozytywne przyjęcie 63%). Najlepiej punktującym graczem meczu był Wassim Ben Tara; były siatkarz PSG Stali Nysa uzyskał dla gospodarzy 26 oczek (19/27 = 70% skuteczności w ataku + 4 asy + 3 bloki).

Liderem tabeli jest Itas Trentino, które ma na koncie 55 punktów (19 zwycięstw – 2 porażki). W ostatniej kolejce podejmie Pallavolo Padwa. Sir Susa Vim Perugia zajmuje drugą lokatę z dorobkiem 50 punktów (16 zwycięstw – 5 porażki) i 10 oczkami przewagi nad trzecią w tabeli ekipą Gas Sales Bluenergy Piacenza. Na zakończenie fazy zasadniczej drużyna Leona i Semeniuka zagra na wyjeździe z Allianz Milano.

Sir Susa Vim Perugia – Itas Trentino 3:1 (27:25, 25:20, 22:25, 25:17)