Wielokrotny reprezentant kraju wprowadzony w stan śpiączki. Wszystko przez zderzenie na boisku

Piłka nożna
Wielokrotny reprezentant kraju wprowadzony w stan śpiączki. Wszystko przez zderzenie na boisku
fot. Instagram
Alberth Elis został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej

Alberth Elis został wprowadzony przez lekarzy w stan śpiączki farmakologicznej. Wszystko przez zderzenie, które miało miejsce w meczu 26. kolejki Ligue 2.

W sobotę 24 lutego Bordeaux zmierzyło się z Guingamp w meczu na drugim najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji. To spotkanie okazało się tragiczne w skutkach dla Alberha Elisa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Drużyna reprezentantów Polski została otruta przed derbami? Policja wszczęła śledztwo

 

64-krotny reprezentant Hondurasu już kilka chwil po pierwszym gwizdku zderzył się z obrońcą EA Guingamp - Donacienem Gomisem, po czym bezwładnie upadł na murawę. Na boisku natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzielili 28-letniemu piłkarzowi pomocy. Po jakimś czasie Elis został zniesiony z placu gry na noszach. Gra została wznowiona, a mecz zakończył się zwycięstwem Bordeaux 1:0.

 

Elis nie mógł jednak świętować zwycięstwa z resztą drużyny. Zawodnik został bowiem przewieziony do szpitala. Według informacji podanych przez dziennikarzy "L'Equipe" 28-latek doznał poważnego urazu głowy i już w sobotę musiał przejść operację. Jak można przeczytać, Elis został wprowadzony przez lekarzy w stan śpiączki farmakologicznej.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie