Iga Świątek ponownie stanie przed szansą na wygranie prestiżowej nagrody!

Iga Świątek
Iga Świątek ponownie stanie przed szansą na wygranie prestiżowej nagrody!
fot. PAP/EPA
Iga Świątek drugi rok z rzędu została nominowana do prestiżowej nagrody "Laureus World Sportswoman Of The Year".

Iga Świątek drugi rok z rzędu została nominowana do prestiżowej nagrody "Laureus World Sportswoman Of The Year". Raszynianka jest jedną z sześciu nominowanych obok lekkoatletek, piłkarki oraz narciarki alpejskiej.

Drugi rok z rzędu osiągnięcia sportowe Igi Świątek zostały docenione na wielu płaszczyznach. Tym razem Polka drugi rok z rzędu znalazła się w gronie wyróżnionych przez organizację "Laureus" oraz nominowana do nagrody "Laureus World Sportswoman Of The Year".

 

ZOBACZ TAKŻE: W tym rankingu prowadzi Sabalenka. Która jest Iga Świątek w WTA Race?

 

Od 2000 roku "Laureus" przyznaje prestiżowe nagrody m.in. dla sportowca i sportsmenki roku - w poprzednim, główną nagrodę otrzymała jamajska lekkoatletka – Shelly-Ann Fraser-Pryce.

 

W tym roku w gronie sześciu nominowanych są trzy lekkoatletki – Shericka Jackson, Faith Kipyegon i Sha'Carri Richardson. Szansę na nagrodę mają również piłkarka Aitana Bonmati, narciarka alpejska Mikaela Shiffrin, a także Iga Świątek.

 

W łącznie 24 edycjach plebiscytu siedmiokrotnie wygrywała przedstawicielka tenis. Ostatnią z nich była Naomi Osaka, która triumfowała w 2021 roku. Wcześniej nagrodę otrzymywały jeszcze Serena Williams (czterokrotnie), Justine Henin i Jennifer Capriati.

 

 

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie