Kolejny cios dla Daniego Alvesa. Barcelona się od niego odwróciła

Piłka nożna
Kolejny cios dla Daniego Alvesa. Barcelona się od niego odwróciła
Fot. PAP
Kolejny cios dla Daniego Alvesa. Barcelona się od niego odwróciła

W zeszłym tygodniu Dani Alves został skazany przez sąd na cztery i pół roku pozbawienia wolności. Brazylijczyka uznano winnym napaści na tle seksualnym. W związku z tym, zdecydowane kroki podjęła FC Barcelona. 38-latek został pozbawiony oficjalnego statusu legendy "Dumy Katalonii".

Lista zawodników, którzy zasłużyli na miano legendy "Blaugrany", liczy 102 nazwiska. Wśród nich znajdują się gracze, którzy w ciągu 125 lat istnienia klubu przysłużyli się mu najbardziej. Zaszczytne grono otwiera Joan Gamper, a zatem założyciel FC Barcelona. Natomiast listę zamyka aktualnie Jordi Alba, który w pierwszej drużynie "Dumy Katalonii" występował w latach 2012-2023. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy taki selekcjoner w historii! Legenda nowym trenerem reprezentacji 

 

Jeszcze kilka dni temu w gronie legend Barcelony znajdował się Alves. Kiedy jednak zapadł wyrok w jego sprawie, klub postanowił odciąć się od Brazylijczyka. 38-latek został wykreślony z listy i oficjalnie nie jest uznawany za legendę "Blaugrany". 

 

Przypomnijmy, że 126-krotny reprezentant "Canarinhos" trafił do więzienia za przestępstwo, którego dopuścił się 30 grudnia 2022 roku w dyskotece Sutton w Barcelonie. Alves miał tam zgwałcić młodą kobietę. Niedługo później trafił do aresztu, gdzie czekał na proces. Prokurator domagał się dziewięciu lat pozbawienia wolności dla byłego piłkarza, natomiast oskarżyciel prywatny oczekiwał najwyższego możliwego wymiaru kary, a zatem 12 lat więzienia. 

 

Ostatecznie stanęło na czterech i pół roku za kratkami. Do tego po wyjściu na wolność Alvesa będzie obowiązywał zakaz zbliżania się do ofiary przez pięć lat. Podczas procesu 38-latek miał kilkukrotnie zmieniać zeznania. Ponadto jego winę miały potwierdzić zarówno zeznania pokrzywdzonej kobiety, jak i niezależne dowody. 

 

Alves był piłkarzem Barcelony w latach 2008-2016 i 2021-2022. Z "Dumą Katalonii" wygrał wszystkie możliwe trofea w piłce klubowej. Sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Hiszpanii, a w Pucharze Króla i krajowym Superpucharze triumfował czterokrotnie. Do tego zapisał na swoim koncie po trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów, Superpucharze Europy i Klubowych Mistrzostwach Świata. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie