Tragiczna śmierć polskiego triathlonisty. Miał 28 lat

Inne
Tragiczna śmierć polskiego triathlonisty. Miał 28 lat
Fot. Instagram
Dominik Bogdanowicz miał 28 lat.

Tragiczne wieści. Nie żyje poszukiwany od kilkunastu dni Dominik Bogdanowicz. Ciało polskiego triathlonisty zostało znalezione w pobliżu góry Mittagskogel w paśmie górskim Karawanki w Alpach. Miał 28 lat.

Smutną informację potwierdziła matka sportowca. "Z wielkim smutkiem informujemy Was o odejściu Dominika. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach" - napisała na Facebooku Renata Bogdanowicz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje troje sportowców. Zginęli w wypadku samochodowym 

 

 

Triathlonista udał się w Alpy, gdzie wybrał się na trening biegowy. Miał trenować w okolicach miasta Zell am See. Bogdanowicz po raz ostatni skontaktował się z rodziną 11 lutego. Później ślad po nim zaginął, a policja rozpoczęła poszukiwania. Kilkanaście dni później ciało sportowca zostało odnalezione. 

 

Zwłoki znajdowały się w pobliżu góry Mittagskogel na pograniczu Austrii i Słowenii. To miejsce oddalone o ponad 200 kilometrów od Zell am See. Dokładne okoliczności jego śmierci nie są znane. Słoweńscy funkcjonariusze sądzą, że podczas przeprawy przez wąwóz Bogdanowicz spadł z dużej wysokości. 

 

W swoim dorobku 28-latek miał chociażby zwycięstwa w Lotto Triathlon Energy Lublin 1/4IM oraz Gamin Iron Triathlon Elbląg 1/2IM. Ponadto w zeszłym roku zajął 77. miejsce w mistrzostwach świata Ironman w fińskim Lahti. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie