Zmarła polska medalistka olimpijska

Inne
Zmarła polska medalistka olimpijska
fot. PAP
W Australii zmarła gimnastyczka sportowa Lidia Szczerbińska-Król.

W Australii zmarła gimnastyczka sportowa Lidia Szczerbińska-Król, która z koleżankami zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Melbourne w 1956 roku w rywalizacji drużynowej z przyborem. O śmierci poinformowała rodzina sportsmenki.

Na najniższym stopniu podium stanęły wówczas z nią Dorota Horzonek, Natalia Kot, Helena Rakoczy, Barbara Ślizowska oraz Danuta Stachow.

 

Polki podzieliły miejsce z zawodniczkami ZSRR, które także uzyskały notę 74,000 pkt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 23-letni zawodnik MMA

 

Urodzona 30 kwietnia 1934 roku w Warszawie gimnastyczka była absolwentką technikum Wychowania Fizycznego w Gdańsku w 1954 roku. Zmarła w otoczeniu rodziny 17 lutego.

 

W dorobku miała także dwa srebrne medale w wieloboju drużynowym i w ćwiczeniu z przyborem, wywalczone podczas Festiwalu Młodzieży i Studentów w Warszawie w 1955 roku. W finale czempionatu globu w 1954 roku w Rzymie w wieloboju drużynowym uplasowała się na szóstym miejscu.

 

Podczas igrzysk w Melbourne poznała swego późniejszego męża, absolwenta Politechniki Londyńskiej Jerzego Króla i wyemigrowała potem do Australii, gdzie dwa lata później zawarła związek małżeński.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie