Polak wicemistrzem świata! Kolejny kapitalny występ

Kolejny medal Guńki na MŚJ w biathlonie.

Jan Guńka zdobył kolejny medal na trwający w Otepaeae mistrzostwach świata juniorów w biathlonie. Dla Polaka to już drugi krążek wywalczony na tej imprezie.

Guńka najnowszy krążek wywalczył w środę. W sprincie osiągnął drugi najlepszy czas. Do zwycięzcy wyścigu Norwega Isaka Freya stracił 10,6 s. Trzeci na metę dobiegł Niemiec Linus Kesper, który od triumfatora był o 25,8 s wolniejszy.

Pierwszy medal na MŚJ w Otepaeae - tym razem brązowy reprezentant Polski wywalczył w biegu indywidualnym na 15 kilometrów. Do zwycięzcy Niemca Leonharda Pfunda stracił 15,3 s, a do drugiego na mecie Francuza Valentina Lejeune'a - 2,5 s.

To nie pierwsze krążki Guńki w mistrzostwach świata juniorów. W ubiegłym roku wywalczył srebro w sprincie. W 2021 roku na czempionacie juniorów młodszych zdobył najcenniejszy medal w sztafecie i brązowy w sprincie.