Kolejny skoczek narciarski kończy karierę! To medalista mistrzostw świata

Zimowe
Kolejny skoczek narciarski kończy karierę! To medalista mistrzostw świata
fot. Instagram/ markus_rupitsch
Markus Rupitsch kończy karierę.

Kolejny skoczek narciarski żegna się ze skocznią. W środowe popołudnie na swoim instagramowym profilu zakończenie kariery ogłosił Markus Rupitsch.

"Czas na pożegnanie", tak swój wpis rozpoczął 26-letni skoczek, który od razu przeszedł do kierowania podziękowań. 

 

"Specjalne podziękowania kieruję do mojej rodziny, która zawsze wspierała mnie podczas mojej podróży przez ostatnie 16 lat. Dziękuję wszystkim moim sponsorom, którzy zawsze byli przy mnie. I dziękuję wszystkim moim przyjaciołom, którzy sprawili, że ten czas był niezapomniany. Skoki narciarskie zawsze pozostaną w moim sercu. Bez odbioru" - napisał Rupitsch. 

Austriacki skoczek narciarski po raz pierwszy w oficjalnej rywalizacji wystąpił w 2013 w Villach i zajął tam 51. oraz 33. miejsce. W 2017 roku zadebiutował w Pucharze Świata - dokładnie w Bischofshofen, ale odpadł z rywalizacji już w kwalifikacjach. W tym samym roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City zajął wraz z drużyną trzecie miejsce. W konkursie indywidualnym zajął 10. lokatę. 

 

Rupitsch pierwsze pucharowe punkty zdobył w 2019 roku podczas konkursu Letniego Grand Prix w Rasnovie. Wówczas zajął 29. miejsce. Austriak po raz ostatni na skoczni pojawił się w lutym podczas konkursów FIS Cup w Szczyrku, gdzie zajął 5. i 2. miejsce. 

 

W tym roku zakończenie kariery oprócz Rupitscha ogłosił m.in. Peter Prevc oraz Thomas Aasen Markeng.

Karolina Zielonka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie