A więc to już pewne! Polak związał się z PSG

Piłka ręczna
A więc to już pewne! Polak związał się z PSG
fot. PAP/Marcin Bielecki
Kamil Syprzak w barwach reprezentacji Polski

Kamil Syprzak przedłużył kontrakt z Paris Saint Germain. Polski piłkarz ręczny będzie zawodnikiem mistrzów Francji co najmniej do 2027 roku. - Jestem tutaj od pięciu lat i bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować tę przygodę - powiedział Syprzak.

32-letni obrotowy jest graczem PSG od 2019 roku. W tym czasie zdobył z paryskim klubem cztery tytuły mistrza Francji (2020, 2021, 2022, 2023) i dwa krajowe puchary (2021, 2022). W 2022 roku wybrano go do drużyny All-Star Ligi Mistrzów, a w roku 2023 - do drużyny marzeń ligi francuskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Industria Kielce z awansem w Lidze Mistrzów!

 

W 202 meczach w czerwono-niebieskich barwach zdobył 511 goli, z czego 193 w rozgrywkach Champions League piłkarzy ręcznych.

 

Klub z Paryża docenił bardzo dobrą postawę Syprzaka i przedłużył z nim umowę aż do 30 czerwca 2027 roku. - W ciągu pięciu sezonów, Kamil Syprzak stał się bardzo ważną częścią naszego zespołu. Przedłużenie kontraktu z jednym z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji o kolejne dwa lata, jest gwarancją satysfakcji i naszych ambicji - powiedział legendarny bramkarz reprezentacji Francji, dwukrotny złoty medalista olimpijski, a obecnie dyrektor generalny PSG Handball, Thierry Omeyer.

 

- Chcę zostać w drużynie, w której jestem bardzo szanowany. Myślę, że w każdym meczu widać, że wszystko układa się naprawdę dobrze. W zespole bardzo dobrze się rozumiemy, jesteśmy przyjaciółmi. Podoba mi się projekt PSG, podoba mi się fakt, że zawsze walczymy o zwycięstwo, o jak najwięcej goli w sezonie, o zwycięstwo w lidze, w Pucharze Francji, w Lidze Mistrzów. Świetnie jest tu być - skomentował przedłużenie umowy sam Syprzak.

 

- Podoba mi się nasz "team spirit". Jestem tutaj pięć lat i bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować swoją przygodę - dodał.

 

Syprzak od 2011 roku występuje w reprezentacji Polski. Największy sukces odniósł z nią dziewięć lat temu, gdy w mistrzostwach świata w Katarze zdobył brązowy medal.

 

Grzegorz Wojnarowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie