Był oskarżony o gwałt. Otrzymał powołanie do reprezentacji

Piłka ręczna
Był oskarżony o gwałt. Otrzymał powołanie do reprezentacji
fot. ORLEN Superliga
Kounkoud z powołaniem do reprezentacji Francji.

Benoit Kounkoud z powołaniem do reprezentacji Francji. Zawodnik Industrii Kielce pod koniec stycznia został oskarżony o gwałt w paryskim klubie nocnym. Z tego powodu został odsunięty od gry w kieleckim zespole, a reprezentacja Francji przez ten czas nie rozgrywała żadnych meczów. W czwartek Kounkoud wrócił do gry.

Francuz pojawił się w składzie na czwartkowy mecz Ligi Mistrzów, w którym Industria Kielce podjęła norweski Kolstad Handball. Kielczanie wygrali spotkania 31:23 i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Kounkoud rzucił w nim jedną bramkę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Industria Kielce z awansem w Lidze Mistrzów!

 

- Uzyskaliśmy informacje z Francji, że wobec Benoita nie toczy się obecnie żadne postępowanie karne. Nie został złożony wobec niego żaden pozew. Dlatego zdecydowaliśmy, że może grać. Będziemy monitorować sprawę – tłumaczyła w klubowych mediach społecznościowych prezes KS Iskra Kielce Magdalena Szczukiewicz.

 

W piątek Francuz dostał kolejne "zielone światło". Tym razem od selekcjonera swojej reprezentacji - Guillaume'a Gille'a otrzymał powołanie na turniej Trophée des Continents (14 i 16 marca). Mistrzowie olimpijscy w Montpellier zmierzą się z Argentyną i Egiptem.

 

Kounkoud trzy dni po zwycięstwie reprezentacji Francji w mistrzostwach Europy został aresztowany przez policję i oskarżony o gwałt na 20-letniej kobiecie w paryskim klubie nocnym, w którym razem z kolegami świętował zdobycie złotego medalu. Francuz stanowczo zdementował oskarżenia.

Karolina Zielonka/Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie