ZAKSA wskoczyła do ósemki! Komplet punktów w zaległym meczu

Siatkarz Exact Systems Hemarpol Częstochowa Damian Kogut oraz Bartłomiej Kluth, Andreas Takvam i Daniel Chitigol z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podczas meczu PlusLigi.

W zaległym meczu 19. kolejki PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Goście pewnie wygrali w każdym z setów i zgarnęli komplet punktów. Dzięki temu wyprzedzili w tabeli PGE GiEK Skrę Bełchatów oraz Indykpol AZS Olsztyn i wskoczyli na siódme miejsce.

Po wyrównanej walce w pierwszych akcjach, przewagę przy zagrywkach Bartosza Bednorza uzyskała ZAKSA (7:11). Przyjezdni lepiej prezentowali się w przyjęciu, byli skuteczniejsi w ataku i powiększali punktową różnicę (10:15, 14:20). Po krótkim fragmencie dobrej gry gospodarzy (17:20), oglądaliśmy zwycięski finisz kędzierzynian. Asa na wagę piłki setowej posłał David Smith, a nieporozumienie po stronie ekipy z Częstochowy dało gościom brakujący punkt (17:25).

Druga odsłona była bardziej wyrównana. W środkowej części seta minimalną przewagę uzyskali gospodarze (16:14), którzy po pojedynczym bloku Bartłomieja Janusa odskoczyli na trzy oczka (17:20). Później jednak dwa błędy częstochowian i dwa bloki kędzierzynian sprawiły, że wynik się odwrócił (20:21). Końcówka znów dla ZAKSY. Daniel Chitigoi skutecznym atakiem ustalił wynik na 22:25.

Goście zaczęli wypracowywać sobie punktową zaliczkę od początku trzeciej partii (5:8, 7:11). W środkowej części seta poszła punktowa seria ZAKSY od stanu 9:11 do 9:17, gdy w polu serwisowym pojawił się Chitigoi. Gra gospodarzy wyraźnie siadła, a kędzierzynianie pewnie zmierzali po wygraną. W końcówce na boisku po raz pierwszy po dłuższej przerwie pojawił się Jakub Szymański. Piłkę meczową wywalczył Bednorz (16:24), rywale obronili się w trzech akcjach, ale przestrzelona zagrywka zamknęła to jednostronne spotkanie (19:25).

Skrót meczu Exact Systems Hemarpol - ZAKSA:

Najwięcej punktów: Aymen Bouguerra (9), Dawid Dulski (9) – Exact Systems Hemarpol; Bartłomiej Kluth (15), Daniel Chitigoi (10) – Grupa Azoty ZAKSA. Goście skuteczniejsi w ataku (41%–54%), lepiej punktowali blokiem (6–10) i popełnili mniej błędów. MVP: Bartłomiej Kluth (13/24 = 54% skuteczności w ataku + 2 bloki).

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)

Exact Systems Hemarpol: Aymen Bouguerra, Piotr Hain, Dawid Dulski, Damian Kogut, Bartłomiej Janus, Byron Keturakis – Rafał Sobański (libero) oraz Oskar Espeland, Mateusz Borkowski, Tomasz Kowalski, Łukasz Rymarski. Trener: Leszek Hudziak.
ZAKSA: Bartosz Bednorz, David Smith, Bartłomiej Kluth, Daniel Chitigoi, Andreas Takvam, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Twan Wiltenburg, Jakub Szymański. Trener: Adam Swaczyna.