Problemy Huberta Hurkacza! Może stracić swoje miejsce w rankingu ATP

Tenis
Problemy Huberta Hurkacza! Może stracić swoje miejsce w rankingu ATP
fot. Polsat Sport
Hubert Hurkacz może stracić ósme miejsce w rankingu ATP

Hubert Hurkacz na etapie ćwierćfinału pożegnał się z turniejem ATP w Dubaju. Jak się okazuje, Polak może przez to stracić ósme miejsce w rankingu ATP.

Hurkacz ostatnio brał udział w imprezie rozgrywanej na kortach w Dubaju. Tenisista rodem z Wrocławia pożegnał się z turniejem na etapie ćwierćfinału, kiedy to lepszy od niego po trzech setach okazał się Ugo Humbert. Jak się okazuje, ta porażka może okazać się sporym problemem dla Polaka, jeżeli chodzi o ranking ATP.

 

ZOBACZ TAKŻE: To wyglądało bardzo groźnie! Hubert Hurkacz miał sporo szczęścia (WIDEO)

 

Wrocławianin obecnie plasuje się na ósmym miejscu w światowym zestawieniu, jednak już niedługo może się to zmienić. Największym zagrożeniem dla Polaka będzie Casper Ruud. Norweg pokonał bowiem Bena Sheltona i awansował do półfinału rywalizacji w Acapulco. Jeżeli Ruud wygra nadchodzący mecz, w którym zmierzy się z Holgerem Rune, to będzie miał na swoim koncie tyle samo punktów co Polak. Zatem jeżeli Norweg sięgnie po zwycięstwo w całym turnieju, to wyprzedzi Hurkacza. 

 

Warto przypomnieć, że urodzony w 1997 roku Polak jeszcze nigdy nie uplasował się wyżej w rankingu ATP, niż na ósmym miejscu. Na razie nie zapowiada się, by ta sytuacja miała się szybko zmienić.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie