Zmarnował trzy piłki meczowe! Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Dubaju

Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale turnieju ATP w Dubaju. Ósmy tenisista światowego rankingu w trzech setach przegrał w ćwierćfinale z Ugo Humbertem. Warto wspomnieć, że w drugim secie Polak zmarnował trzy piłki meczowe. Poniżej skrót meczu Hubert Hurkacz - Ugo Humbert.

W pierwszej części zmagań Hurkacz przełamał Francuza raz. Miało to miejsce przy stanie 2:1. Później tenisista z Wrocławia utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalem. W końcu w dziewiątym gemie wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał 6:3.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się lepiej dla Humberta. 18. zawodnik światowego rankingu przełamał Polaka już przy swoim prowadzeniu 2:1.  Chwilę później jednak tym samym odpowiedział Hurkacz i mieliśmy 3:2 dla Francuza. Następnie obaj tenisiści wygrywali swoje gemy serwisowe. Przy stanie 5:5 Hurkacz był o krok od przełamania przeciwnika. Humbert jednak się wybronił i gem padł jego łupem.

Ostatecznie stało się jasne, że zwycięzcę drugiego seta wyłoni tie break. Na początku obaj zawodnicy przegrywali swoje serwisy. Później rywalizacja stała się bardzo zacięta. Hurkacz wypracował sobie trzy piłki meczowe, których nie wykorzystał. Potem zaczął popełniać proste błędy, które dały Humbertowi piłkę setową. Francuz wykorzystał szansę i doprowadził do wyrównania w spotkaniu.

Hurkacz w trzecim secie został przełamany w trzecim gemie. Sam nie był w stanie wygrać gema przy serwisie Francuza. Dalsza część seta należała do Humberta. W ostatnim gemie ponownie przełamał Polaka i wygrał seta 6:3 i całe spotkanie 2:1. Rywalem Humberta w półfinale będzie Daniił Miedwiediew.

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 1:2 (6:4, 6:7 (8-10), 3:6)

Skrót meczu Hubert Hurkacz - Ugo Humbert.