PP siatkarzy: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie. Relacja live i wynik na żywo

Siatkówka

Projekt Warszawa zagra z Aluron CMC Wartą Zawiercie w półfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy. Kto wygra to spotkanie i awansuje do finału? Relacja live i wynik na żywo z meczu Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie na Polsatsport.pl.

Projekt Warszawa w ćwierćfinale wygrał na wyjeździe z drużyną CUK Anioły Toruń 3:0. Aluron CMC Warta Zawiercie wyeliminowała CM Soleus KS Rudziniec, wygrywając 3:1. Obie ekipy mierzyły się więc z przedstawicielami drugiej ligi. Jurajscy Rycerze i Projekt to drużyny, które nie poznały wcześniej smaku zwycięstwa w Pucharze Polski, choć występowały w turniejach finałowych. Aluron CMC Warta trzykrotnie (2019, 2021, 2023), a drużyna ze stolicy (jeszcze pod nazwą Onico) dwukrotnie (2018, 2019) docierały do półfinałów.

 

Zobacz także: Królowie zagrywki! Najwięksi siatkarscy bombardierzy w historii PlusLigi

 

Siatkarze Projektu mogą dokonać niezwykłego wyczynu – wywalczyć dwa trofea w jednym tygodniu. Do Krakowa przyjechali tuż po wtorkowym finale Pucharu Challenge, w którym pokonali Mint Vero Volley Monza.

 

– Naszym marzeniem jest zdobycie drugiego trofeum w tym tygodniu, ale żeby tak się stało musimy pokonać dwie znakomite drużyny – przyznał Andrzej Wrona.

 

– Kontynuujemy pracę wykonywana od kilku lat w naszym klubie. Wszystkie cztery zespołu zasłużyły aby tutaj być. Wywalczyć Puchar Polski będzie ciężko, bo każdy ma takie marzenia – powiedział w rozmowie z PAP środkowy zawiercian Mateusz Bieniek.

 

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski 2024 jest rozgrywany w krakowskiej Tauron Arenie. Na sobotę 2 marca zaplanowano półfinały. W pierwszej parze Jastrzębski Węgiel zagrał z Bogdanką LUK Lublin. W niedzielę 3 marca zostanie rozegrany finał.

 

Relacja live i wynik na żywo z meczu Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie w sobotę 2 marca o godzinie 18.00 na Polsatsport.pl.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie