Rozstrzygnął tie-break! Porażka siatkarzy Perugii na zakończenie fazy zasadniczej

Robert MurawskiSiatkówka
Wilfredo Leon zdobył 24 punkty w meczu z Allianz Milano.

Siatkarze Allianz Milano wygrali z Sir Susa Vim Perugia 3:2 w meczu 22. kolejki włoskiej Serie A1. Było to spotkanie ostatniej kolejki fazy zasadniczej. Drużyna z Perugii, w której grają Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon, zakończyła tę część rozgrywek na drugim miejscu w tabeli. Superlega rozpocznie wkrótce fazę play-off.

Ostatni mecz fazy zasadniczej dla siatkarzy Perugii nie miał większego znaczenia. Bez względu na wynik nie mieli oni szans na awans na pozycję lidera, nie groziła im też utrata drugiej pozycji. Drużyna z Mediolanu dzięki wywalczeniu dwóch punktów zdołała wskoczyć na szóste miejsce w tabeli i uniknęła w ćwierćfinale... Perugii.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze (25:22). Drugi, zacięty set padł łupem siatkarzy Perugii (25:27), która wygrała też kolejną, bardziej jednostronną partię (17:25). Allianz Milano wygrał czwartego seta (25:23) i doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie przewagę mieli gospodarze, Perugia goniła wynik, ale ostatecznie to zespół z Mediolanu wygrał 15:13.

Jak zagrali reprezentanci Polski? Kamil Semeniuk wchodził jedynie na zagrywkę. Wilfredo Leon każdy z setów rozpoczynał w wyjściowym składzie. Wywalczył 24 oczka i był najlepiej punktującym graczem meczu (17/33 = 52% skuteczności w ataku + 6 asów + 1 blok).

Sir Susa Vim Perugia zajęła drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów (16 zwycięstw – 6 porażek) i czterema oczkami straty do lidera. W ćwierćfinale zagra z drużyną Rana Verona. Fazę zasadniczą wygrała ekipa Itas Trentino, która w ostatniej kolejce uległa Pallavolo Padova 1:3.

Allianz Milano – Sir Susa Vim Perugia 3:2 (25:22, 25:27, 17:25, 25:23, 15:13)