Kolejny polski klub chce pozyskać Wilfredo Leona! To byłby sensacyjny transfer

Siatkówka
Kolejny polski klub chce pozyskać Wilfredo Leona! To byłby sensacyjny transfer
fot. Cyfrasport
Gdzie zagra Wilfredo Leon? Kolejny polski klub chce pozyskać słynnego siatkarza.

Wilfredo Leon po sezonie najprawdopodobniej odejdzie z drużyny Sir Susa Vim Perugia. Pojawiły się informacje, że przyjmujący reprezentacji Polski w przyszłym sezonie zagra w PlusLidze. Jak się okazało, do gry o pozyskanie tego siatkarza włączył się kolejny polski klub.

Wilfredo Leon po wyjeździe z Kuby grał w Zenicie Kazań (2014–18), a od 2018 roku jest zawodnikiem Sir Safety Perugia. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że przyjmujący reprezentacji Polski po sezonie zmieni klub i może zagrać w PlusLidze.

 

Zobacz także: Leon zaskoczył zdecydowaną deklaracją. Chodzi o grę w PlusLidze

 

W mediach pojawiły się nazwy polskich drużyn, w których mógłby zagrać Leon. Wiele wskazywało na to, że będzie to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mówiło się też o drużynie Aluron CMC Warta Zawiercie, a w niektórych spekulacjach pojawiała się również nazwa Projekt Warszawa...

 

 

W studiu Polsatu Sport przed turniejem finałowym Tauron Pucharu Polski, zaskakującą informację przekazał Jerzy Mielewski. Pozyskaniem Leona jest poważnie zainteresowana Bogdanka LUK Lublin, i - jak zaznaczył dziennikarz Polsatu Sport - może zaszachować konkurentów.

 

 

– Gdy przed chwilą usłyszałem w kuluarach tę informację, to Piotrek Gruszka musiał mnie trzymać, bo nogi mi zadrżały. Nie wierzyłem i jak nie zobaczę to nie uwierzę. To byłaby fantastyczna informacja dla całej polskiej siatkówki. Poczekajmy chwilkę... – stwierdził Jakub Bednaruk.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie