Leon powiedział wprost o transferze! "Moi rodzice tak mnie wychowali"

Siatkówka
Leon powiedział wprost o transferze! "Moi rodzice tak mnie wychowali"
fot. PAP
Wilfredo Leon Venero

O tym, że Wilfredo Leon wraca do Polski, mówi się już od dawna. Nieoficjalnie łączy się go z zespołem Bogdanki LUK Lublin. W rozmowie z oficjalnym kanałem ligi włoskiej gwiazdor potwierdził powrót do Polski.

Wilfredo Leon to jeden z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy na świecie. I najlepiej opłacanych. Od lat występował w najlepszych klubach, jak choćby Zenit Kazań czy Sir Susa Vim Perugia. Od dłuższego czasu mówiło się jednak, że zawodnik zagra w PlusLidze. Teraz on sam to potwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękne sceny i wzruszające nagranie. Kurek pożegnał się z Japonią. Padła deklaracja

 

Przyjmującego początkowo łączono z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Później do rywalizacji o jednego z najlepszych siatkarzy globu włączył się Aluron CMC Warta Zawiercie. Trzecim zespołem, o którym zaczęto szeptać, była Bogdanka LUK Lublin. I choć początkowo wydawało się to nieprawdopodobne, to właśnie zespół ze wschodniej Polski ma być kolejnym przystankiem na trasie Leona. 

 

"W nawiązaniu do pojawiających się doniesień w mediach odnośnie transferu Wilfredo Leona do naszego Klubu, potwierdzamy, że prowadziliśmy i prowadzimy rozmowy z Wilfredo Leonem. Doceniamy ich profesjonalny i partnerski charakter" - napisano w oficjalnym komunikacie klubu. Transfer nie został jednak ogłoszony.

 

 

Teraz mistrz Europy udzielił wywiadu oficjalnej stronie włoskiej SuperLigi. Tam potwierdził, że przenosi się do Polski. Nie zdradził jednak jeszcze, do jakiego miasta.

 

- Z powodów osobistych oraz rodzinnych postanowiliśmy z żoną, że najlepszy dla naszych dzieci będzie powrót do Polski. Dlatego zdecydowaliśmy, że przeprowadzamy się tam, wracamy do domu. Moi rodzice tak mnie wychowali i robię tak, jak mnie nauczyli. Będzie mi jednak brakować ludzi w Perugii - powiedział Leon w rozmowie z Lega Pallavolo Serie A. 

 

 

Leon od 2019 roku reprezentuje "Biało-Czerwonych". Z kadrą zdobył mistrzostwo Europy oraz wygrał Ligę Narodów. Zajął także drugie miejsce w Pucharze Świata. Szansę na największy sukces w karierze będzie miał jednak w lecie - podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. 

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie