Nie było łatwo. Ważne rozstrzygnięcia w dole tabeli PlusLigi

Siatkarze Cuprum Lubin

Siatkarze Cuprum Lubin wygrali z GKS-em Katowice 3:0 w meczu 29. kolejki PlusLigi. Jednostronny wynik może zwieść, ale spotkanie było bardzo wyrównane. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Paweł Pietraszko.

Choć na początku tego spotkania goście odskoczyli na cztery punkty (4:8), ta przewaga nie przetrwała nawet kilku minut. Lubinianie natychmiast odrobili stratę i od tego momentu gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Aż do stanu 18:18. Wtedy świetną serię na zagrywce zaliczył Seweryn Lipiński, a gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Tej potężnej (jak na tę faze seta) zaliczki nie zmarnowali i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie.

Triumf wyraźnie uskrzydlił siatkarzy Pawła Ruska i drugą partię rozpoczęli od wyraźnego prowadzenia (7:3). Im dalej w set, tym zwiększała się przewaga gospodarzy, których gra zaczęła wyglądać coraz pewniej. Katowiczanie wyglądali z kolei na bardzo pogubionych. Wyraźnie brakowało skuteczności Jakuba Jarosza, mimo że on oraz Lukas Vasina starali się "ciągnąć" grę gości. I choć lubinianie pod koniec seta mieli aż pięć punktów przewagi, wszystko stracili, a gra zaczęła być nerwowa. Sytuację uratował Kajetan Kubicki, który przy stanie 24:23 zaserwował asa, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Tym razem to goście uwierzyli w siebie, mimo porażki w poprzedniej partii. Gra znów stała się wyrównana, a żaden zespół nie potrafił "odskoczyć" rywalom. Na ratunek gospodarzom - znów zagrywka. Tym razem aż trzema asami z rzędu popisał się Paweł Pietraszko. Jego punkty okazały się nieocenione, bo przewaga przez niego wypracowana wprowadziła duży spokój w grze drużyny. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi w tym spotkaniu i zasłużenie wygrali 3:0.

Siatkarze Cuprum "uciekli" ekipie z Radomia w ligowej tabeli i mogą być już pewni, że to nie oni pożegnają się z PlusLigą.

KGHM Cuprum Lubin - GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

MVP: Paweł Pietraszko