Polka zagra o tytuł w Teksasie. Idzie przez turniej jak burza!

Tenis
Polka zagra o tytuł w Teksasie. Idzie przez turniej jak burza!
fot. PAP/EPA
Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs awansowały do finału turnieju WTA w Austin. Polka i Holenderka wygrały do tej pory w Teksasie trzy mecze deblowe, a w finale zmierzą się z parą Olivia Gadecki/Olivia Nicholls.

Kawa i Schoofs nie tworzyły wcześniej pary deblowej. Zdecydowały się na to przed turniejem w Austin i już teraz widać, że była to słuszna decyzja. Polka i Holenderka dogadują się bowiem na korcie bardzo dobrze. Właśnie dotarły do finału zawodów i celują w tytuł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny sukces polskiego tenisisty! Pewne zwycięstwo w finale


Po drodze pokonały trzy inne duety. Wygrały z Catheriną Harrison i Sabriną Santamarią, Iriną Chromaczową i Janą Sizikową, a także Oksanę Kałasznikową oraz Nadię Kiczenok.


Zwłaszcza starcie półfinałowe było zacięte. W pierwszym secie doszło do aż siedmiu przełamań w jedną i drugą stronę. Ostatecznie to Gruzinka i Ukrainka cieszyły się jednak z wygranej. W dwóch kolejnych odsłonach polsko-holenderska para przejęła inicjatywę i zwyciężyła 2:1.


W finale rywalkami Kawy i Schoofs będą Olivia Gadecki i Olivia Nicholls. Początek spotkania zaplanowano na 23:00 czasu polskiego.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie