Rosjanin obraził sędziego. Dostał... nagrodę pieniężną

Tenis
Rosjanin obraził sędziego. Dostał... nagrodę pieniężną
fot. PAP
Andriej Rublow

Rosyjski tenisista Andriej Rublow zachowa punkty i nagrodę pieniężną za dotarcie do półfinału turnieju ATP w Dubaju, mimo dyskwalifikacji za obrazę sędziego - poinformowała w poniedziałek organizacja zarządzająca rozgrywkami. Zawodnik musi jednak zapłacić karę 36,4 tys. dolarów.

Rublow został zdyskwalifikowany w piątkowym półfinale przeciwko Aleksandrowi Bublikowi z Kazachstanu. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło pod koniec trzeciego, decydującego seta, gdy po dłuższej wymianie jego rywal zdobył punkt na 6:5. Rosjanin podbiegł do liniowego i zaczął krzyczeć, a później pokazywał, że jedna z piłek przeciwnika była autowa.

 

W powtórkach telewizyjnych nie słychać było jego słów, jednak kolega sędziego twierdził, że tenisista wypowiadał obelgi w języku rosyjskim. Rublow zapewnił, że mówił po angielsku i nie używał wulgaryzmów, ale został zdyskwalifikowany po interwencji supervisora ATP.

 

W momencie dyskwalifikacji Bublik prowadził 6:7 (4-7), 7:6 (7-5), 6:5.

 

ZOBACZ TAKŻE: Opublikowano najnowszy ranking ATP. Rywal zrównał się z Hurkaczem

 

"Komisja odwoławcza stwierdziła, że poza walkowerem zwyczajowe kary związane z przewinieniem – utrata punktów rankingowych i nagrody pieniężnej za cały turniej – byłyby w tym przypadku nieproporcjonalne" - można przeczytać w oświadczeniu ATP.

 

Decyzja komisji została podjęta po wysłuchaniu zeznań zawodników i oficjeli pracujących przy meczu, a także weryfikacji materiałów wideo i audio. Rosyjski tenisista wciąż musi jednak zapłacić dodatkowo grzywnę w wysokości 36,4 tys. dolarów.

 

Tytuł w Dubaju wywalczył Francuz Ugo Humbert, pokonując w finale Bublika 6:4, 6:3. Francuski zawodnik w ćwierćfinale wyeliminował Huberta Hurkacza.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie