Rosyjski tenisista dolewa oliwy do ognia. Wydał oświadczenie

Tenis
Rosyjski tenisista dolewa oliwy do ognia. Wydał oświadczenie
fot. PAP, Polsat Sport
Andriej Rublow

Andriej Rublow dopuścił się skandalicznego zachowania podczas półfinałowego meczu turnieju ATP w Dubaju. Komisja mimo kontrowersji nie zdecydowała się zabrać mu gaży za udział. Teraz sytuację po raz kolejny podsycił sam Rosjanin.

Rublow został zdyskwalifikowany w półfinale przeciwko Aleksandrowi Bublikowi podczas turnieju ATP w Dubaju. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w decydującym momencie tego meczu. Po dłuższej wymianie, zakończonej błędem Rosjanina, Bublik zdobył gema na 6:5. Rublow nie zgadzał się z decyzją sędziów, krzycząc do arbitra liniowego, że jedna z piłek przeciwnika była autowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poruszające sceny. Wspomniała o wojnie w Ukrainie i nagle stało się to (WIDEO)

 

W powtórkach telewizyjnych nie słychać było jego słów, jednak kolega sędziego twierdził, że tenisista wypowiadał obelgi w języku rosyjskim. Z tego powodu arbitrzy zdecydowali się przerwać spotkanie, przyznając zwycięstwo Bublikowi. 

 

Rublow został zdyskwalifikowany i miał nie otrzymać ani punktów, ani wynagrodzenia za udział w tym turnieju. To miało się wiązać z utratą przez niego piątego miejsca w rankingu ATP. Po odwołaniu sztabu Rublowa komisja postanowiła uchylić karę.

 

"Komisja odwoławcza stwierdziła, że poza walkowerem zwyczajowe kary związane z przewinieniem – utrata punktów rankingowych i nagrody pieniężnej za cały turniej – byłyby w tym przypadku nieproporcjonalne" - można przeczytać w oświadczeniu ATP.

 

Rosyjski tenisista musi jednak zapłacić grzywnę w wysokości 36,4 tys. dolarów. Po usłyszeniu werdyktu postanowił zabrać głos i wydał specjalne oświadczenie. Ostro wypowiedział się na temat sędziów.

 

"Chcę podziękować komisji za zmianę decyzji w związku z pierwotną decyzją ATP o dyskwalifikacji mnie z półfinału w Dubaju i odebraniu punktów rankingowych oraz nagród pieniężnych. Mam nadzieję, że w przyszłości ATP przyjrzy się bliżej tej regule i wprowadzi do niej zmiany, tak aby sędzia nie mógł narzucać wyniku meczu bez jasnych dowodów i braku zezwolenia zawodnikowi na ocenę wideo" - zaczął Rublow.

 

Sportowiec zwrócił się również do wszystkich, którzy okazali mu wsparcie po meczu, w tym innych tenisistów oraz trenerów.

 

"Chociaż jestem rozczarowany, że nie udało mi się ukończyć półfinału w Dubaju, jestem wdzięczny za całe wsparcie, jakie otrzymałem od Was przez ostatnie dni. Obiecuję, że wyciągnę z tego naukę i postaram się być lepszym graczem i lepszym człowiekiem" - zakończył.

 

 

 

 

Tytuł w Dubaju wywalczył Francuz Ugo Humbert, który pokonał w finale Bublika 2:0 (6:4, 6:3).

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie